Taulant Xhaka ka realizuar njërin ndër golat më të bukur në karrierë – tipik në stilin e Leo Messit

Ndonëse Baseli pësoi humbje 4-1 nda Servettes në kuadër të javës së 14-të në Superligën e Zvicrës, Taulant Xhaka realizoi një euro gol.

Në minutën e 18-të, mysafirët mbetën me dhjetë lojtarë në fushë, pasi Gabriel Sigua u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Por, tre minuta më vonë, Xhaka realizoi njërin ndër golat më të bukur në karrierë.

Mesfushori shqiptar dribloi në stilin e Lionel Messit në mbrojtjen e Servettes, duke realizuar për 1-0.

Vendasit më pas ishin të pandalshëm, duke realizuar katër gola, për të shënuar fitore të thellë.

Baseli është aktualisht në vendin e fundit në ligë, ndërsa ka vetëm tetë pikë, ndërsa Servette është në të katërtin me 25 sosh. /Telegrafi/

Rrahmani shkëlqen me gol dhe asistim për Sparta Pragën – protagonist edhe Krasniqi

Luajti vetëm 23 minuta me fanellën e tyre, Como e largon nga ekipi Varanen

Liverpooli kompleton transferimin e dytë të verës pak orë pas përfundimit të afatit kalimtar

Mbappe ka vendosur një rekord të zi pas tri ndeshjeve të para në ligë me Real Madridin

Hansi Flick ‘i qon në qiell’ lojtarët e Barcelonës pas debaklit që i shkaktuan Valladolidit

Liga Premier lëshon një deklaratë zyrtare – shpjegohet arsyeja pse Rice u përjashtua me të kuq