LAJMI I FUNDIT:

Superliga e Zvicrës

611 Artikuj

Formacioni i javës në Superligën e Zvicrës “frymon” shqip: Shaipi, Kryeziu, Hajdari, Rrudhani në mesin e më të mirëve

Formacioni i javës në Superligën e Zvicrës “frymon” shqip: Shaipi, Kryeziu, Hajdari, Rrudhani në mesin e më të mirëve

Ligat tjera
Donat Rrudhani shkëlqen me dy gola, shpallet lojtar i ndeshjes

Donat Rrudhani shkëlqen me dy gola, shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Shtatë futbollistë shqiptarë në fushë dhe dy nga ta shënojnë, derbi i madh zviceran përfundon baras me yjet nga Kosova protagonistë

Shtatë futbollistë shqiptarë në fushë dhe dy nga ta shënojnë, derbi i madh zviceran përfundon baras me yjet nga Kosova protagonistë

Ndërkombëtare
Shqiprim Berisha si president i Schaffhausenit u prit nga Princi Abdullah Bin Saad bin Al Saud në Arabinë Saudite

Shqiprim Berisha si president i Schaffhausenit u prit nga Princi Abdullah Bin Saad bin Al Saud në Arabinë Saudite

Ndërkombëtare
Një kapiten shembull si Amir Abrashi, i shkon në shtëpi tifozit të vogël për ta befasuar për ditlindje

Një kapiten shembull si Amir Abrashi, i shkon në shtëpi tifozit të vogël për ta befasuar për ditlindje

Ndërkombëtare
Tre lojtarët shqiptarë në formacionin e javës në Superligën e Zvicrës

Tre lojtarët shqiptarë në formacionin e javës në Superligën e Zvicrës

Ligat tjera
Donat Rudhani i jashtëzakonshëm, shënon sërish në fitoren e Lausanne – shpallet lojtar i ndeshjes

Donat Rudhani i jashtëzakonshëm, shënon sërish në fitoren e Lausanne – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Donat Rrudhani debuton me gol te Lausanne, marrin barazim në derbin e qytetit

Donat Rrudhani debuton me gol te Lausanne, marrin barazim në derbin e qytetit

Ligat tjera
Zyrtare: Dijon Kameri i bashkohet Grasshopperit

Zyrtare: Dijon Kameri i bashkohet Grasshopperit

Ligat tjera
Zyrtare: Dion Kacuri, lojtar i ri i Baselit

Zyrtare: Dion Kacuri, lojtar i ri i Baselit

Ligat tjera
Zyrtare: Donat Rudhani bëhet me skuadër të re  

Zyrtare: Donat Rudhani bëhet me skuadër të re  

Ligat tjera
Ardon Jashari shkëlqen në fitoren e Luzern, gol dhe asistim ndaj Lausanne Ouchy

Ardon Jashari shkëlqen në fitoren e Luzern, gol dhe asistim ndaj Lausanne Ouchy

Ligat tjera
Zyrtare: Basel konfirmon rikthimin e Albian Ajetit

Zyrtare: Basel konfirmon rikthimin e Albian Ajetit

Ligat tjera
Kur mbyllet afati kalimtar në ligat kryesore evropiane?

Kur mbyllet afati kalimtar në ligat kryesore evropiane?

Ndërkombëtare
Edhe pse ka shkëlqyer me Young Boys në muajin e fundit, klubi mund ta huazojë Donat Rrudhanin

Edhe pse ka shkëlqyer me Young Boys në muajin e fundit, klubi mund ta huazojë Donat Rrudhanin

Ligat tjera
Donat Rrudhani shënon në fitoren bindëse të Young Boys përballë Yverdon

Donat Rrudhani shënon në fitoren bindëse të Young Boys përballë Yverdon

Ligat tjera
Shënoi gol për Baselin për ta mposhtur kampionin pas 15 ndeshjeve, rikthimi i madh i Kolollit në Zvicër: Tani dua të kthehem edhe te Kosova

Shënoi gol për Baselin për ta mposhtur kampionin pas 15 ndeshjeve, rikthimi i madh i Kolollit në Zvicër: Tani dua të kthehem edhe te Kosova

Romak Zeqiri
Hajrizi drejt transferimit te skuadra e madhe italiane

Hajrizi drejt transferimit te skuadra e madhe italiane

Ndërkombëtare
Benjamin Kololli shënon gol shumë të bukur ndaj Young Boys

Benjamin Kololli shënon gol shumë të bukur ndaj Young Boys

Ligat tjera
Aventura në Turqi zgjati vetëm pesë muaj, Ajeti pritet të zyrtarizohet te skuadra e re

Aventura në Turqi zgjati vetëm pesë muaj, Ajeti pritet të zyrtarizohet te skuadra e re

Ndërkombëtare
Nisje e mbarë për Donat Rrudhanin në Zvicër, gol dhe tre pikë Young Boysit: Pritjes i erdhi fundi, shpresoj të vazhdoj me këtë ritëm

Nisje e mbarë për Donat Rrudhanin në Zvicër, gol dhe tre pikë Young Boysit: Pritjes i erdhi fundi, shpresoj të vazhdoj me këtë ritëm

Romak Zeqiri
Donat Rrudhani shënon ndaj Grasshopers, goli i tij ia sjell fitoren Young Boysit

Donat Rrudhani shënon ndaj Grasshopers, goli i tij ia sjell fitoren Young Boysit

Ligat tjera
Zyrtare: Lindrit Kamberi vazhdon kontratën me Zurichun

Zyrtare: Lindrit Kamberi vazhdon kontratën me Zurichun

Ligat tjera
Situata e sulmuesin Jalen Blesa ende e paqartë, shtohen klubet që e duan yllin e Prishtinës

Situata e sulmuesin Jalen Blesa ende e paqartë, shtohen klubet që e duan yllin e Prishtinës

Shkumbin Pireva