Struga TL e mbyll aventurën evropiane, eliminohet në play-off nga Breidablik

Struga Trim Lum nuk ka arritur që të shkruajë historinë për tu kualifikuar në grupet e Ligës së Konferencës, pasi edhe në ndeshjen e kthimit të fazës play-off u mund nga Breidablik i Islandës me rezultat 1-0 dhe me shifra të përgjithshme 2-0 eliminohet nga kjo garë, duke mbyllur kështu aventurën evropiane për këtë verë.

Kampionët e Maqedonisë së Veriut pas humbjes 1-0 në Ohër edhe sonte në tokën islandeze nuk arritën që të bëjnë diçka më ndryshe se një javë më parë.

Skuadra  e Shpëtim Duros u ndëshkua që në minutën e 3-të, kur pësoi gol nga Einarsson, me këtë të fundit që i dha avantazhin Breidablik për 1-0.

Struganët deri në fund u munduan që të gjejnë rrjetën, ku patën disa tentativa, por që ishin të pasuksesshëm, përderisa në minutat e fundit të pjesës së dytë, Breidablik rrezikoi edhe dy herë tjera rrjetën për të dyfishuar rezultatin, por për fat të mire të skuadrës shqiptare, topi nuk përfundoi në rrjetë.

Fërshëllima e fundit e gjyqtarit, i dha kualifikimin skuadrës islandeze për në grupet e Ligës së Konferencës, ndërsa për Strugën gjithsesi se ishte sukses i madh arritja deri në këtë fazë, pasi ishte hera e parë që luan në play off të kompeticioneve evropiane. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës