Argjentina feston triumfin në Botëror me një atmosferë të jashtëzakonshme, Messi shënon nga gjuajtja e lirë në fitoren ndaj Panamasë

Kombëtarja e Argjentinës ka marrë fitoren e parë pasi është shpallur kampion i botës tre muaj më parë.

Të përzgjedhurit e Lionel Scalonit kanë zhvilluar ndeshje miqësore me Panamanë në Estadio Monumental në Buenos Aires, ku kanë triumfuar me rezultat të pastër 2-0.

Por për të parë golin e parë në ndeshje u desh të pritej minuta e 78-të e ndeshjes, kur sulmuesi i Atlanta United, Thiago Almada realizoi pas asistimit nga Leandro Paredes.

E për golin e dytë u përkujdes futbollisti më i mirë i Argjentinës, Lionel Messi 11 minuta më vonë.

Kapiteni i bardhekaltërve realizoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë për t’i dhuruar tifozëve një gëzim fantastik.

Edhe para fillimit të ndeshjes pati festë të madhe, pasi heronjtë e Argjentinës u pritën me duartrokitje për triumfin në Katar 2022 ku fituan Kupën e Botës. /Telegrafi/

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Vinicius ironizon me Araujon: Publikon trofetë e fituar nga gjenerata e re e Real Madridit

Robin Krasniqi dominues ndaj Jorge Silvas, fiton me pikë pas dhjetë raundesh

Carlo Ancelotti tregon momentin më vendimtar në garën për titull në La Liga këtë sezon