Lajme të hidhura për Romën dhe Argjentinën rreth lëndimit të Dybalas

Ylli i Romës, Paulo Dybala, iu nënshtrua disa testeve mjekësore në Trigoria këtë pasdite, të cilat konfirmuan një lëndim të këmbës së majtë.

Sulmuesi 28-vjeçar argjentinas mbeti duke shtrënguar këmbën pasi realizoi një penallti në fitoren 2-1 të Giallorossëve ndaj Lecces.

Klubi u shqetësua menjëherë dhe filloi të shfaqej frika se Dybala mund të humbiste Botërorin e ardhshëm në Katar, një goditje shkatërruese për ish-lojtarin e Juventusit.

Siç theksohet nga Calciomercato.com, La Joya iu nënshtrua disa ekografive sot, të cilat konfirmuan praninë e një lëndimi në kuadricepsin e majtë, të shkaktuar nga lëvizja e çuditshme e këmbës gjatë goditjes së penalltisë. Madhësia dhe shkalla e lëndimit do të përcaktohet nesër me MRI.

Roma shpreson ta rikuperojë 28-vjeçarin brenda 25-30 ditëve, por lëndimet e këtij lloji mund të ndryshojnë nga katër deri në tetë javë.

Prandaj, ka të ngjarë që Dybala të humbasë çdo ndeshje në prag të pushimit të Kupës së Botës muajin e ardhshëm – nëntë ndeshje në të gjitha garat – dhe pjesëmarrja e tij në Kupën e Botës është ende në dyshim. /Telegrafi/

Tuchel i pamëshirshëm me yllin e Bayernit: Bëri dy gabime në dy golat e pranuar

Harry Kane i përgjigjet incidentit të penalltisë me Jude Bellingham me një përgjigje të qartë

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit

Ancelotti tregohet i sinqertë për lojën që bëri Bayerni përballë Realit

Goli në gjysmëfinale ndaj Realit, Harry Kane thyen një rekord të dy legjendave angleze