LAJMI I FUNDIT:

Kupa e Botës

817 Artikuj

“Ai episod nuk duhej të kishte ndodhur”, Materazzi kthehet pas 18 vitesh të flasë për ‘rastin Zidane’

“Ai episod nuk duhej të kishte ndodhur”, Materazzi kthehet pas 18 vitesh të flasë për ‘rastin Zidane’

Ndërkombëtare
“Ai bir bushtre na mundi në Kampionatin Botëror” – shakaja e Mbappes për Messin para syve të tij

“Ai bir bushtre na mundi në Kampionatin Botëror” – shakaja e Mbappes për Messin para syve të tij

Përfaqësueset
Mbetet pa para shkaku që është në proces të divorcit, ish partnerja e yllit argjentinas ia shet fanellën dhe medaljen e Kupës së Botës

Mbetet pa para shkaku që është në proces të divorcit, ish partnerja e yllit argjentinas ia shet fanellën dhe medaljen e Kupës së Botës

Përfaqësueset
Inteligjenca Artificiale renditi lojtarët më ‘vendimtar’ në histori, vendi i parë nuk i takon as Messit dhe as Ronaldos

Inteligjenca Artificiale renditi lojtarët më ‘vendimtar’ në histori, vendi i parë nuk i takon as Messit dhe as Ronaldos

Shkumbin Pireva
Po fillon revolta e futbollistëve kundër futbollit? Nuk duan kaq shumë ndeshje

Po fillon revolta e futbollistëve kundër futbollit? Nuk duan kaq shumë ndeshje

Ndërkombëtare
Në moshën 23-vjeçare, Julian Alvarez “mundi” futbollin – këto janë të gjithë trofetë që ka fituar

Në moshën 23-vjeçare, Julian Alvarez “mundi” futbollin – këto janë të gjithë trofetë që ka fituar

Ndërkombëtare
“Dua që ai të luajë edhe kur t’i ketë 47 vjet” – Infantino pret që Messi të jetë në aksion edhe në Kupën e Botës 2034

“Dua që ai të luajë edhe kur t’i ketë 47 vjet” – Infantino pret që Messi të jetë në aksion edhe në Kupën e Botës 2034

Përfaqësueset
“Messi nuk do të më driblonte asnjëherë, më i miri ndonjëherë është Pele” – legjenda argjentinase me deklaratë polarizuese

“Messi nuk do të më driblonte asnjëherë, më i miri ndonjëherë është Pele” – legjenda argjentinase me deklaratë polarizuese

Përfaqësueset
“Ishte e padrejtë”, Sneijder pretendon se e meritoi Topin e Artë në vitin 2010

“Ishte e padrejtë”, Sneijder pretendon se e meritoi Topin e Artë në vitin 2010

Ndërkombëtare
Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Ndërkombëtare
“Shënjtori i vogël që nuk shkakton kurrë telashe me askënd…”, babai i Rodrygos ‘godet’ Messin

“Shënjtori i vogël që nuk shkakton kurrë telashe me askënd…”, babai i Rodrygos ‘godet’ Messin

Ndërkombëtare
FIFA po heton ngjarjet në Maracana, Brazili rrezikon zbritje pikësh

FIFA po heton ngjarjet në Maracana, Brazili rrezikon zbritje pikësh

Përfaqësueset
Momenti kur Emi Martinez godet një polic brazilian për t’i kërkuar ndaljen e ‘terrorit’ ndaj tifozëve argjentinas

Momenti kur Emi Martinez godet një polic brazilian për t’i kërkuar ndaljen e ‘terrorit’ ndaj tifozëve argjentinas

Përfaqësueset
Momenti i përleshjes së Messit me Rodyrgo, argjentinasi i jep brazilianit një shuplakë pas qafe

Momenti i përleshjes së Messit me Rodyrgo, argjentinasi i jep brazilianit një shuplakë pas qafe

Përfaqësueset
Vrazhdësi në fushë, përleshje në tribuna: Argjentina mundi Brazilin në një ndeshje plot tension

Vrazhdësi në fushë, përleshje në tribuna: Argjentina mundi Brazilin në një ndeshje plot tension

Përfaqësueset
Babai i Luis Diaz pati një reagim të pabesueshëm ndaj djalit të tij që shënoi dy herë kundër Brazilit

Babai i Luis Diaz pati një reagim të pabesueshëm ndaj djalit të tij që shënoi dy herë kundër Brazilit

Ndërkombëtare
“Këta të rinj të mësojnë të respektojnë”, Messi flet për gjestin dhe fjalët e Ugartes

“Këta të rinj të mësojnë të respektojnë”, Messi flet për gjestin dhe fjalët e Ugartes

Ndërkombëtare
Ugarte shkaktoi përplasje pas fjalëve të ndyta dhe gjestit të rëndë ndaj De Paul për Messin

Ugarte shkaktoi përplasje pas fjalëve të ndyta dhe gjestit të rëndë ndaj De Paul për Messin

Ndërkombëtare
Alarmohet Real Madridi, Vinicius Junior lëndohet në ndeshjen me Brazilin

Alarmohet Real Madridi, Vinicius Junior lëndohet në ndeshjen me Brazilin

La Liga
Argjentina mposhtet nga Uruguai, Brazili humbet nga Kolumbia

Argjentina mposhtet nga Uruguai, Brazili humbet nga Kolumbia

Përfaqësueset
Argjentina ia ‘vjedh’ Spanjës mbrojtësin fantastik të Mallorcas, e fton për ndeshjet e ardhshme kualifikuese

Argjentina ia ‘vjedh’ Spanjës mbrojtësin fantastik të Mallorcas, e fton për ndeshjet e ardhshme kualifikuese

Përfaqësueset
Me 40 vite mbi supe, Oscar Cardozo është ftuar nga Paraguai për eliminatoret e Kampionatit Botëror 2026

Me 40 vite mbi supe, Oscar Cardozo është ftuar nga Paraguai për eliminatoret e Kampionatit Botëror 2026

Përfaqësueset
Messi i tregon Zidanes lojën e vetme që do të donte ta luante përsëri

Messi i tregon Zidanes lojën e vetme që do të donte ta luante përsëri

Ndërkombëtare
Endrick thyen ‘mitin’ 30 vjeçar te Brazili, vetëm ‘fenomeni’ Ronaldo kishte arritur diçka të tillë

Endrick thyen ‘mitin’ 30 vjeçar te Brazili, vetëm ‘fenomeni’ Ronaldo kishte arritur diçka të tillë

Përfaqësueset