LAJMI I FUNDIT:

Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Lionel Messi ka folur për triumfin në Kupën e Botës me Kombëtaren e Argjentinës, teksa zbuloi pse donte aq shumë të triumfonte.

Duke folur për specialen ‘Champions, a Year Later’ në Star+, Messi ndau një zbulim se pse bërja kampion bote ishte kaq e rëndësishme për të.

Sigurisht, kjo nuk ka të bëjë vetëm me statusin, por diçka më shumë.

“Para se të fitoja Kupën e Botës, ishte keq. Familja ime dhe njerëzit që më duan po ashtu. Kritikët në Argjentinë ishin shumë të padrejtë ndaj gjeneratës tonë të lojtarëve dhe ata thanë shumë gjëra të këqija për mua”, ka thënë fillimisht Messi.

Messi mund të fitojë Super Topin e Artë të rrallë - por vetëm në vitin 2029
Lexo po ashtu Messi mund të fitojë Super Topin e Artë të rrallë - por vetëm në vitin 2029

“E ndjej si një triumf për mua tani të fitoj të gjithë njerëzit e Argjentinës. Sot 95% ose 100% e argjentinasve më duan dhe kjo është një ndjenjë e bukur”.

“Është gjëja që të gjithë dëshirojnë më së shumti. Të gjithë ëndërrojnë shumë dhe më e madhja është të bëheni kampion bote me kombëtaren tuaj”.

“Unë isha me fat që arrita gjithçka në nivel klubesh me Barcelonën dhe gjithashtu në nivel individual. Kjo ishte e vetmja gjë që e kanë pak lojtarë dhe që mund të thonë se kanë arritur gjithçka dhe falë Zotit jam një prej tyre”.

Messi i tregon Zidanes lojën e vetme që do të donte ta luante përsëri
Lexo po ashtu Messi i tregon Zidanes lojën e vetme që do të donte ta luante përsëri

“Rruga mund të jetë e vështirë, por duhet të vazhdosh të luftosh për ëndrrat e tua për t’i arritur ato. Gjithmonë më ka pëlqyer të luaj futboll, të vij në kombëtare dhe të jem në fushë, por kurrë nuk e kam shijuar si tani”, përfundoi ylli argjentinas.

Në të vërtetë, rruga drejt lavdisë së Kupës së Botës nuk ishte një shëtitje në park për Messin, i cili u përball me dhimbjen e zemrës së humbjes së një finaleje të Kupës së Botës në 2014 dhe tre finaleve të Kupës së Amerikës përpara se të fitonte përfundimisht medaljet e arta në të dyja garat. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Liverpool ka gjetur një alternativë nëse dështon Xabi Alonso – ai drejton një klub në Portugali

Liverpool ka gjetur një alternativë nëse dështon Xabi Alonso – ai drejton një klub në Portugali

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Kalimi i Davies tek Real Madridi gjithnjë e më afër, Bayerni ka gjetur zëvendësuesin e kanadezit

Kalimi i Davies tek Real Madridi gjithnjë e më afër, Bayerni ka gjetur zëvendësuesin e kanadezit

La Liga
Bayer Leverkusen me fitoren e djeshme ka hyrë në histori të futbollit gjerman duke vendosur një rekord që vështirë se do të thyhet

Bayer Leverkusen me fitoren e djeshme ka hyrë në histori të futbollit gjerman duke vendosur një rekord që vështirë se do të thyhet

Bundesliga
Pep Guardiola: Kur mbërrita në Barcelonë, 86 për qind e njerëzve nuk më donin

Pep Guardiola: Kur mbërrita në Barcelonë, 86 për qind e njerëzve nuk më donin

Ndërkombëtare
Kalo në kategori