Perla e Martin Odeegard i jep tri pikët e radhës Arsenalit në udhëtim te Burnley

Arsenali ka marr fitore ndaj Burnleyt si mysafir me rezultat 1-0, në kuadër të javës së pestë në Ligën Premier.

Ndeshja nis më mirë për Arsenalin, që kishte më shumë nga loja, duke tentuat të arrijë te goli.

Por për të ardhur te shënimi u desh të pritej minuta e 30-të, kur norvegjezi Martin Odegaard me një gjuajtje të bukur nga goditja e dënimit shënoi për 1-0.

Në pjesën e parë Arsenali ka mundur të shënojë golin e dytë, po Emile Smith Rove nuk ishte i saktë.

Burnley ishte më kërkues në fillimin e pjesës së dytë, duke rrezikuar, por Aaron Ramsdale ishte në vend, ndërsa Matej Vidra, nuk kishte sukses pra porte.

Në minutën e 70-të vendasit kërkuan penallti, po pas gjyqtari shikoi në VAR, vendosi që të mos akordojë një të tillë.

Deri në fund nuk kishte më raste dhe Arsenali mori fitoren e dytë me radhë, duke u ngjitur në vendin e 12-të./Telegrafi/

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Pas 22 vitesh klubi i njohur kthehet në Ligën Premier – fituesit e titullit dhe një trofeu evropian tani janë në elitën e futbollit anglez

Chelsea dhe Arsenali mësojnë klauzolën e lirimit të lojtarit i cili konsiderohet si ‘Haalandi i dytë’