Drita dhuron emocione, i shënon dy gola brenda katër minutave Feyenoordit

Nën-kampioni i Kosovës, Drita po zhvillon një pjesë të parë shumë të mirë ndaj Feyenoordit në ndeshjen kthyese të Ligës së Konferencës.

Drita po ndeshet me holandezët e Feyenoordit në ndeshjen kthyese të raundit të dytë të Ligës së Konferencës në takimin që po zhvillohet në Rotherdam.

Vendasit holandez arritën te gjejnë shpejtë golin në minutën e shtatë duke kaluar në epërsi 1-0 me anë të Guus Til.

Megjithatë, Drita shpejtë u kthye në lojë duke befasuar të gjithë me dy gola të shpejtë brenda katër minutave.

Fillimisht ishte Marko Simonovski, i cili shënoi në minutën e 12-të për 1-1, ndërsa Astrit Fazliu (16’) shënoi për 1-2.

Nëse ndeshja përfundon me këtë rezultat, Drita kalon tutje pasi takimi i parë është mbyllur baras 0-0. /Telegrafi/

Barcelona dhe Bayern Munich po konsiderojnë shkëmbimin e çmendur, marrëveshja do t'i bënte të dy klubet jashtëzakonisht të lumtur

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Thiago Silva arrin marrëveshje me klubin e ri

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Inteligjenca artificiale zgjedh sulmuesin më të mirë në Turqi, Rey Manaj lë pas emra të njohur