Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Alexandre Lacazette nuk arriti të godiste objektivin në një shans të madh ‘një kundër një’ me portierin ndërsa Arsenali barazoi 1-1 me Slavia Pragën në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës në Emirates.

Për meritë të tij, Lacazette në mënyrë të shkëlqyeshme vodhi një top nga kundërshtari për t’u drejtuar drejt portës në minutën e 62-të.

Ai kishte kohë të mjaftueshme ndërsa dy lojtarë të Slavia Pragën u përpoqën të ndalnin atë duke i vrapuar nga mbrapa.

Megjithatë, sulmuesi francez humbi një rast ideal i vetëm me portierin dhe kjo ka zhgënjyer tifozët e Arsenalit në mediat sociale.

“Në asnjë mënyrë Lacazette”, shkroi një përdorues i Twitterit pas humbjes.

“Ai e bëri rrugën më të vështirë sesa duhej”, shkroi një tjetër.

“Si e humbe atë rast”, pyeti një tjetër përdorues.

Ndryshe, Nicolas Pepe shënoi në minutën e 86-të për 1-0, ndërsa çekët barazuan në minutat shtesë për të siguruar një gol jetësor para ndeshjes kthyese. /Telegrafi/