Trajneri i Trepçës ’89, Idrizi: Mbrojtja e mirë na solli fitoren

Në Mitrovicë, Trepça ’89 bëri befasinë e madhe duke triumfuar ndaj Prishtinës me rezultat 1-0.

Arbnor Muja shënoi nga penalltia për skuadrën e Shpëtim Idrizit, duke shkuar në kuotën e gjashtë pikëve.

Pas fitores ndaj Prishtinës është deklaruar trajneri i skuadrës së Trepçës ’89, Shpëtim Idrizi.

Prishtina bie në ‘Riza Lushta’, vendos goli i Mujës nga penalltia
Lexo po ashtu Prishtina bie në ‘Riza Lushta’, vendos goli i Mujës nga penalltia

“Ishte një lojë me dy pjesë. Në pjesën e parë Prishtina ishte superiore, kurse në pjesën e dytë ne reaguam shumë mirë ku falë angazhimit arritëm një fitore të madhe”.

“E rëndësishme është që kemi një mbrojtje të mirë ku që dy ndeshje nuk pësojmë  gol dhe mendoj që ky është çelësi i suksesit”, ka thënë Idrizi për “Art Sport”. /Telegrafi/

Pas 22 vitesh klubi i njohur kthehet në Ligën Premier – fituesit e titullit dhe një trofeu evropian tani janë në elitën e futbollit anglez

Ish-legjenda e Man Cityt që dikur kishte milionat, tani ka falimentuar dhe ka vetëm 2 euro në bankë

Me ardhjen e Arne Slot, Liverpooli futet në garë për objektivin kryesor të Juventusit