Spektakël në 45 minutat e para në Camp Nou, katër gola të shënuar – Barcelona me një hap në çerekfinale

Lionel Messi . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Barcelona e ka dominuar Napolin pas 45 minutave të para të zhvilluara në Camp Nou.

Katalunasit e kanë filluar takimin fuqishëm dhe pas 45 minutave kanë epërsi të lartë prej tre dy golave 3-1.

Vetëm pas 10 minutave lojë katalunasit gjetën golin e epërsisë, kur shënoi qendërmbrojtësi Clement Lenglet pas asistimit nga Ivan Rakitic.

Barcelona nuk u ndal dhe 13 minuta më vonë shënoi një gol tjetër, ku kësaj radhe realizoi i pandalshmi Messi një gol të bukur.

Kapiteni i Barcelonës realizoi edhe në minutën e 30-të, por që ky gol u anulua nga VAR për shkak të prekjes me dorë.

Barcelona. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Ishte minuta e fundit e pjesës së parë kur katalunasit fituan penallti, të cilën në gol e shëndroi Luis Suarez për 3-0.

Në aksionin vijues, skuadra italiane Napoli fitoi penallti, ndërsa i saktë nga 11 metra ishte Lorenzo Insigne për rezultatin 3-1.

Katalunasit në tërësi e dominuan kundërshtarin në këto 45 minutat e para, duke krijuar më shumë raste shënimi dhe duke kontrolluar ndeshjen.

E vetmja gjë që shkoi përshtati Napolit ishte posedimi i topit, pasi skaudra italiane e mbajti atë më shumë 48-52%.

Me këtë epërsi, Barcelona duket shumë afër kalimit në çerekfinale, duke marrë parasysh se ndeshja e parë në Sao Paolo përfundoi 1-1. /Telegrafi/

Goli i tretë i shënuar nga Messi që u anulua nga VAR

Van Dijk i pakënaqur tek Liverpooli, legjenda e klubit paralajmëron transferimin e tij tek Real Madridi

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Barcelona pendohet për qëndrimin e Xavit? Ekziston mundësia që spanjolli të shkarkohet nga klubi