Udinese 0-4 Inter, nota e Behramit dhe të tjerëve

Valon Behrami - Marcelo Brozovic (Getty Images)

Interi ka fituar në udhëtim te Udinese me rezultat të thellë 4-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të të Serie A.

Nerazzurrët kanë arritur t’i kthehen fitoreve pas humbjes shumë të përfolur ndaj Juventusit në javën e fundit dhe tani mbajnë gjallë shpresat për kualifikim në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri.

Golat në këtë ndeshje për skuadrën e Luciano Spallettit u shënuan nga Andrea Ranocchia (13′), Rafinha (44′), Mauro Icardi (45′) dhe Borja Valero (71′).

Interi fiton bindshëm te Udinese, mban gjallë shpresat për Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu Interi fiton bindshëm te Udinese, mban gjallë shpresat për Ligën e Kampionëve

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht mesfushori brazilian, Rafinha, i cili pas paraqitjes së mirë u notua me 8.5.

Festa e çmendur e Rafinhas pas golit të parë me Interin (Getty Images)

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mesfushorin vendas, Seko Fofana, që pas ndëshkimit me të kuq u vlerësua me 4.7.

Për 73 minuta në këtë ndeshje luajti edhe mesfushori me prejardhje shqiptare, Valon Behrami, i cili ishte njëri nga më të vlerësuarit te Udinese me notë 6.1. /Telegrafi/

Udinese:

Te Udinese dështuan edhe Samir, Lasagna dhe Balic

Inter:

Paraqitje të lartë patën edhe Brozovic dhe Ranocchia

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Top ylli i Bayernit po vuan nga një lëndim – pjesëmarrja e tij ndaj Real Madridit në dyshim serioz

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Gol në sekondën e fundit, Leverkuseni vazhdon të jetë i pamposhtur në këtë edicion