Arsenal 3–1 Milan: Notat e lojtarëve, Xhaka dhe Mustafi me nota të larta

Xhaka duke festuar golin së bashku me bashkëlojtarët (Getty Images)

Arsenali ka arritur ta mposhtë edhe në ndeshjen e dytë Milanin në Ligën e Evropës.

Topçinjtë kishin triumfuar 0-2 në San Siro dhe u befasuan në ndeshjen kthyese nga Milano.

Hakan Calhanoglu shënoi për 0-1, për të barazuar Dany Welbeck disa minuta më vonë.

Granit Xhaka me një super gol në pjesën e dytë dhe Dany Welbeck me golin e dytë personal i siguruan Arsenalit fitoren 3-1.

Më i miri në fushë ishte sulmuesi anglez Dany Welbeck që mori notën 9,0.

E pas anglezit nota më e lartë shkoi për mesfushorin shqiptar Granit Xhaka 7,8.

Paraqitje të mirë pati edhe Shkodran Mustafi që mori notë 7,2, ndërsa Wilshere kishte 7,4.

Te Milani dështuan në këtë mbrëmje Alessio Romagnoli 5,8, Patrick Cutrone 5,9 dhe Giggio Donnarumma 6,1. /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe