PSG nënshtron edhe kampionin (Video)

PARIS, FRANCE - NOVEMBER 22: Neymar and Kylian Mbappe of PSG during the UEFA Champions League group B match between Paris Saint-Germain and Celtic FC at Parc des Princes on November 22, 2017 in Paris, France. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Paris Saint Germaini nuk ka konkurrencë në kampionatin francez.

Në ndeshjen e zhvilluar në Stade Louis II, lideri i Ligue 1 e mposhti edhe kamponin në fuqi, Monaco, me rezultat 2-1.

Edinson Cavani e zhbllokoi rezultatin në minutën e 19-të pas asistimit nga Julian Draxler, ndërsa ky ishte goli i vetëm në pjesën e parë.

(Foto: Getty Images)

Pak minuta brenda gjysmës së dytë (52’), rezultati u dyfishua. Neymar shënoi nga pika e bardhë.

Monaco e ngushtoi rezultatin me golin e Joao Moutinhos nga gjuajtja e lirë (81’).

Mirëpo, në vazhdim vendasit nuk arritën që ta ndryshonin rrjedhën e takimit.

Pas 14 xhirosh, Paris Saint Germaini numëron 38 pikë, nga 12 fitore dhe dy barazime.

Konkurrentë më të afërt i liderit janë Lyoni dhe Monaco që kanë arkëtuar nga 29 pikë. /Telegrafi/

Real Madridi kishte vetëm dy objektiva të tjerë në verë - kishte arsye të forta pse u tërhoq

Miliona euro pagë dhe bashkëlojtar me yjet francezë - Mario Mitaj drejt Al Ittihadit

Stadiumi

Stadiumi "Fadil Vokrri" do të jetë i stërmbushur në ndeshjen hapëse të Kosovës ndaj Rumanisë

Liverpool u mundua ta transferojë një emër të madh këtë verë që do të shkaktonte ‘tërmet’ ne Angli

Mbappe jep një përgjigje interesante kur pyetet për Ronaldon pas dy golave ndaj Betisit

Pse Osimhen duhet të nënshkruajë kontratë të re me Napolin përpara se të kalojë te Galatasaray