Burnley 0-1 Arsenal: Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve (Foto)

BURNLEY, ENGLAND - NOVEMBER 26: Ashley Barnes of Burnley and Shkodran Mustafi of Arsenal in action during the Premier League match between Burnley and Arsenal at Turf Moor on November 26, 2017 in Burnley, England. (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Arsenali ka shënuar fitore të vështirë në udhëtim te Burnley me rezultat minimal 1-0.

Skuadra e Arsene Wengerit ka vazhduar me fitore në kampionatin anglez, fitore kjo që e ngjit në pozitën e katërt në tabelë.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga penalltia në minutat shtesë, me golashënues kilianin Alexis Sanchez.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht mbrojtësi me prejardhje shqiptare, Shkodran Mustafi, i cili u vlerësua me notë 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët në këtë ndeshje shkoi për mesfushorin belg, Steven Defour, i cili u notua me 6.1.

Për 90 minuta në këtë takim luajti edhe futbollisti tjetër me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, i cili pati paraqitje solide dhe u notua me 6.6. /Telegrafi/