Pellegrini i kënaqur me rezultatin

Manuel Pellegrini, trajneri Manchester Cityt, thotë se barazimi 2-2 si mysafir i PSG-së në çerekfinalen e parë është rezultat pozitiv për skuadrën e tij.

Kiliani thotë se akoma asgjë s’ka përfunduar, por në takimin e kthimit në Etihad skuadra e tij do të luajë vetëm për fitore, transmeton koha.net

“Çerekfinalja mbetet e hapur, duhet të luajmë edhe 90 minuta në Manchester, por ky është rezultat i mirë për ne. Bëmë disa gabime në golin e parë”.

“Në pjesën e parë, nëse do që të fitosh, nuk bën të bësh aso gabime. Por, do të provojmë të fitojmë ndeshjen nga minuta e parë, kjo është loja që duhet luajtur. Ishte pritje e mirë e Joe Hartit (te penaltia e Ibrahimoviqit). Ndeshje shumë e barabartë”, ka thënë ai.

Lojtari i harruar nga Arteta shkëput kontratën me marrëveshje të dyanshme me Arsenalin

U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

Luajti vetëm 23 minuta me fanellën e tyre, Como e largon nga ekipi Varanen

Krisje në kampin e Milanit? Leao dhe Hernandez ‘injoruan’ trajnerin dhe bashkëlojtarët

Mbappe ka vendosur një rekord të zi pas tri ndeshjeve të para në ligë me Real Madridin

Sancho zbulon arsyen pse u transferua tek Chelsea, ka një mesazh edhe për tifozët e Man Utd