0Shares

Zyra e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian në Kosovë nuk ka dhënë ndonjë detaj se kur do të fillojnë procedurat për themelimin e Fondit për veriun.

Nga kjo zyrë është thënë se marrëveshja për Doganat ishte një nga rezultatet më të prekshme të bisedimeve. Ndërsa çështjet praktike tani janë duke u definuar dhe zbatuar, raporton Radio Kosova.

Por, sipas zyrës së BE-së në Kosovë është në dorën e të dy palëve të japë detajet e marrëveshjes së arritur. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)