0Shares

Përbërësit:

▪ 3 lugë vaj susami
▪ 3 lugë salcë soje
▪ 1 lugë salcë peshku
▪ 1 lugë mjaltë
▪ lëng limoni
▪ lëngë thekoni djegës
▪ 1 thelb hudhre
▪ 1 kastravec
▪ 1 karotë
▪ një qepë e re (e freskët)
▪ pak fletë të freskëta mente
▪ pak koriandër të freskët
▪ mish të grirë të bardhë pule
▪ fruta arrore sipas dëshirës për zbukurim

/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)