LAJMI I FUNDIT:

Karota

73 Artikuj

Për lëkurën e yndyrshme, maskë me karota

Për lëkurën e yndyrshme, maskë me karota

Estetikë
Testojeni trurin me këtë iluzion optik – gjejeni karotën e fshehur në mesin e figurave të pashkëve

Testojeni trurin me këtë iluzion optik – gjejeni karotën e fshehur në mesin e figurave të pashkëve

Interesante
Supë e lehtë me lakër, karota, patate dhe oriz

Supë e lehtë me lakër, karota, patate dhe oriz

Supa
A do të provonit ëmbëlsirën nga karota? Nuk do të pendoheni

A do të provonit ëmbëlsirën nga karota? Nuk do të pendoheni

Ëmbëlsirë
Mish dhe karota në salcë kremoze: Ushqim në tigan i gatshëm për 15 minuta

Mish dhe karota në salcë kremoze: Ushqim në tigan i gatshëm për 15 minuta

Pjata kryesore
Karota me formë të pazakontë zgjon vëmendjen e rrjetit

Karota me formë të pazakontë zgjon vëmendjen e rrjetit

Interesante
Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Të njohim produktet
Pesë ushqimet që preferohet t’i përfshini në dietën tuaj

Pesë ushqimet që preferohet t’i përfshini në dietën tuaj

Ushqimi dhe Dieta
Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin prill

Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin prill

Të njohim produktet
Pija që lehtëson acidet: Një ilaç efektiv kundër urthit

Pija që lehtëson acidet: Një ilaç efektiv kundër urthit

Ushqim i shëndetshëm
Perimet më të shëndetshme të stinës së dimrit

Perimet më të shëndetshme të stinës së dimrit

Të njohim produktet
Ushqimet që i shërbejnë shëndetit të mushkërive

Ushqimet që i shërbejnë shëndetit të mushkërive

Të njohim produktet
Duket si karotë por nëse e kafshoni mund t’ju mbyt, plazhet e qytetit britanik “vërshohen” nga bima me toksike sesa kërpudha helmuese   

Duket si karotë por nëse e kafshoni mund t’ju mbyt, plazhet e qytetit britanik “vërshohen” nga bima me toksike sesa kërpudha helmuese   

Kuriozitete
Arsyeja e zverdhjes së lëkurës kur hani shumë karota

Arsyeja e zverdhjes së lëkurës kur hani shumë karota

Të njohim produktet
Si të dini kur karotat tuaja janë gati për korrje

Si të dini kur karotat tuaja janë gati për korrje

Kopshtaria
Është sezoni i mbjelljes: Fqinjët e këqij të domateve janë patatet dhe kastravecët

Është sezoni i mbjelljes: Fqinjët e këqij të domateve janë patatet dhe kastravecët

Kopshtaria
Kurat natyrale kundër kollitjes dhe problemeve me frymëmarrjen

Kurat natyrale kundër kollitjes dhe problemeve me frymëmarrjen

Shëndetësi Lajme
Vaji i karotës mund të ndihmoj në luftën kundër rënies së flokëve

Vaji i karotës mund të ndihmoj në luftën kundër rënies së flokëve

Flokë dhe stil
Pija natyrale që i heq të gjitha toksinat në trup dhe e përmirëson qarkullimin e gjakut

Pija natyrale që i heq të gjitha toksinat në trup dhe e përmirëson qarkullimin e gjakut

Mjekësi alternative
Katër ushqime që do të ndihmojnë në luftën kundër dhimbjeve

Katër ushqime që do të ndihmojnë në luftën kundër dhimbjeve

Si të…
Përfitimet mbresëlënëse të lëngut të karotës

Përfitimet mbresëlënëse të lëngut të karotës

Të njohim produktet
Lëng nga ftonjtë dhe karotat

Lëng nga ftonjtë dhe karotat

Pije dhe Kokteje
Dhjetë ushqimet më të mira për tensionin e lartë të gjakut

Dhjetë ushqimet më të mira për tensionin e lartë të gjakut

Të njohim produktet
Tetë ushqimet e shëndetshme me të cilat nuk duhet ta teproni

Tetë ushqimet e shëndetshme me të cilat nuk duhet ta teproni

Ushqimi dhe Dieta