0Shares

Sulmuesi i Aston Villas, Christian Benteke, thotë se bashkëkombasi i tij, Eden Hazard, ëndërron që të luajë për Real Madridin, përkundër kalimit multimilionësh të tij gjatë verës te Chelsea.

Mesfushori 21 vjeçar ka qenë në formë sensacionale që prej kalimit të tij te Chelsea, duke shënuar pesë gola dhe duke asistuar 14 herë.

“Unë nuk jam i befasuar nga suksesi i Hazardit me Chelsean, ai mund të luajë edhe më mirë. Ai ka cilësitë për t’u bërë edhe lojtar më i madh. Ëndrra e tij është t’i bashkohet Real Madridit, kështu që unë nuk e shoh atë te klubi spanjoll për dy vite tjera”, është shprehur Benteke. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)