LAJMI I FUNDIT:

Veseli: Shumë shpejt do të hapen letrat për vdekjen e Astritit, atëherë do shohim kush e nxiti vrasjen apo vetëvrasjen e tij

Veseli: Shumë shpejt do të hapen letrat për vdekjen e Astritit, atëherë do shohim kush e nxiti vrasjen apo vetëvrasjen e tij

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se grupi parlamentar i Vetëvendosjes asnjëherë nuk ka kërkuar drejtpërdrejtë nga Kryesia Kuvendit seancë të jashtëzakonshme për vdekjen e Astrit Deharit.

Veseli theksoi se edhe peticioni i nënshkruar nga qytetarët në asnjë moment nuk i drejtohet drejtpërdrejtë kryesisë së Kuvendit.

“Ne të gjithë jemi qenie njerëzore, unë e barti vendim marrjen te ju si deputet të Kuvendit të Kosovës”, ka thënë Veseli.

Ai shtoi se në momentin kur nuk ka manipulime, grupi parlamentar i PDK-së do të jepë nënshkrimet, dhe se ky  moment është në muajin dhjetor.

“Nëse mblidhen 40 nënshkrime, PDK kërkon seancë të jashtëzakonshme me 14 dhjetor. Ju premtoj se do të diskutohet në këtë sallë, do të hapen të gjitha letrat. Atëherë do të dihet se kush duhet me marrë përgjegjësi se kush e ka nxitë dhe kush e ka shkaktuar vrasjen apo vetëvrasjen e tij”, ka thënë Veseli./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Haxhiu nga Podujeva vdiq në Qabe, teologu tregon pse trupi i të ndjerit nuk mund të kthehet nga Arabia

Haxhiu nga Podujeva vdiq në Qabe, teologu tregon pse trupi i të ndjerit nuk mund të kthehet nga Arabia

Sociale
Krerët e institucioneve dhe të partive politike shprehin ngushëllime për vdekjen e Sylë Tahirsylajt

Krerët e institucioneve dhe të partive politike shprehin ngushëllime për vdekjen e Sylë Tahirsylajt

Lajme
Në Kosovë mbi 10 mijë persona të varur nga droga, 5 mijë nga kokaina

Në Kosovë mbi 10 mijë persona të varur nga droga, 5 mijë nga kokaina

Sociale
Ish-politikani zviceran që jetoi me vuajtjet e kosovarëve gjatë vitit 1999

Ish-politikani zviceran që jetoi me vuajtjet e kosovarëve gjatë vitit 1999

Lajme
Vdes profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj

Vdes profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj

Lajme
Kalo në kategori