Vazhdon forma e dobët e Stuttgartit

Skuadra e Stuttgartit ka pësuar humbjen e radhës, këtë herë si mysafir i Hannoverit.

Të vetmin gol në ndeshje e shënoi Didier Konan Ya në minutën e 31-të, për t’ia siguruar skuadrës vendase tri pikë të vlefshme.

Skuadra e Mainzit ka shënuar fitore prej 3-0 përballë Freiburgut, ndërsa mesfushori shqiptar Jahmir Hyka nuk është aktivizuar ndonëse ishte në bankën rezervë.

Skuadra tjetër ku aktivizohet shqiptari me pasaportë zvicerane Albert Bunjaku, ajo e Nurnbergut ka pësuar humbje prej 3-0 si mysafir i Hoffenheimit. Bunjaku zhvilloi 85 minuta të kësaj ndeshjeje, mirëpo nuk arriti të regjistrohet në listën e golashënuesve. /Telegrafi/

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Rumanisë – Foda iu beson senatorëve

Koeman e përjashtoi nga Holanda për shkak të kalimit në Arabi Saudite, Bergwijn i përgjigjet brutalisht

Ylli i Real Madridit pëson lëndim, largohet nga grumbullimi me kombëtaren

Ronaldo: Të fitosh Evropianin është e barabartë me fitimin e Kupës së Botës

Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin 900 gola në karrierë, festa e tij emocionuese përmbledh arritjen e pabesueshme