Tifozi i Arsenalit iu gëzua fitores së Juves ndaj Tottenhamit, festoi me fanellën e Topçinjve në fund të ndeshjes në Wembley

Juventusi e ka eliminuar Toottenham Hotspurin nga Liga e Kampionëve, pas fitores në Wembley, me rezultat 2-1.

Ndeshja e parë në Torino përfundoi me rezultat 2-2 dhe falë triumfit në Londër, Zonja e Vjetër është kualifikuar në çerekfinale të garës më të madhe evropiane për klube.

(Foto: Getty Images)

Bianconerët u gjetën nën presionin e Spursave në pjesën e parë dhe pranuan gol nga Son Heung-Min, mirëpo në pjesën e dytë u kthyen për ta përmbysur rezultatin me anë të Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala.

Në fund të ndeshjes në Wembley, fitores së Juves i është gëzuar edhe një tifoz i Arsenalit.

Mbështetësi i Topçinjve ndodhej në mes të tifozëve mysafirë dhe në momentin e duhur e ka nxjerrë fanellën e Arsenalit për ta festuar eliminimin e Spursave.

(Foto: Twitter/Sporf)

Tottenhami është rivali më i madh lokal i Arsenalit dhe natyrisht se ekziston një rivalitet jashtëzakonisht i madh ndërmjet tifozëve, të cilët gëzohen edhe kur ata humbin nga dikush tjetër.

Theksojmë se skuadra e Arsene Wenger këtë edicion nuk ka marrë pjesë në Ligën e Kampionëve, ndërsa rrezikon që të mos luajë edhe në sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

(Foto: Twitter/Dream Team)

Mbappe thyen heshtjen dhe flet për raportin që ka me Viniciusin në fushë

Mirupafshim Ilir Daja – Kosova dhe Ballkani fituan shumë me ty

Lavdim Pireva
Zhegrova, Asllani dhe Muja zënë vendet e tyre në formacionet e javës në Ligue 1, Bundesliga dhe Superliga e Turqisë

Besfort Zeneli ka refuzuar ftesën e Kosovës për ndeshjet e shtatorit

Erling Haaland i ka “lodhur” bashkëlojtarët me het-triket e tij, njëri nga ta e ofendoi pas ndeshjes me nënshkrimin e tij

“Kurse me trajnerin Daja në krye të skuadrës, do të mbetet etapë shumë e rëndësishme e historisë tonë” - Ballkani reagon pas largimit të trajnerit