0Shares

Kryeministri Hashim Thaçi, në takime të ndara njoftoi grupet parlamentare të LDK-së dhe SLS-së për rrjedhën e takimit të fundit në Bruksel më 19 shkurt 2013, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.

Këto bisedime po mbahen me ndërmjetësimin e përfaqësueses së lartë të BE-së, Baroneshës Catherine Ashton dhe rolin lehtësues të SHBA-ve. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)