LAJMI I FUNDIT:

Volejbolli

44 Artikuj

KV Drita, kampione e Kosovës në volejboll

KV Drita, kampione e Kosovës në volejboll

Volejboll
FVK fiton të drejtën e organizimit të kualifikueseve të Evropianit U-22

FVK fiton të drejtën e organizimit të kualifikueseve të Evropianit U-22

Volejboll
Volejboll: Kosova U-22 pjesë e një grupi të fortë në kualifikueset e Evropianit

Volejboll: Kosova U-22 pjesë e një grupi të fortë në kualifikueset e Evropianit

Volejboll
The Ministry of Culture, Youth and Sports published on Thursday an article on the support of federations and clubs in 2022 for the sponsorship law.

The Ministry of Culture, Youth and Sports published on Thursday an article on the support of federations and clubs in 2022 for the sponsorship law.

English
MKRS publikon shifrën e mbështetjes së sportit nga ligji i sponsorizimit për vitin 2022, federatat dhe klubet përfituan rreth 10 milionë euro

MKRS publikon shifrën e mbështetjes së sportit nga ligji i sponsorizimit për vitin 2022, federatat dhe klubet përfituan rreth 10 milionë euro

Sport vendor
Volejboll/ Në Prishtinë do të luhen ndeshjet e fazës së dytë kualifikueses për Evropianin U17

Volejboll/ Në Prishtinë do të luhen ndeshjet e fazës së dytë kualifikueses për Evropianin U17

Volejboll
Nëntë federatat e vetme sportive të licencuara deri tani nga MKRS

Nëntë federatat e vetme sportive të licencuara deri tani nga MKRS

Sport vendor
Skenderaj fitues i Kupës së FVK-së në konkurrencën e femrave

Skenderaj fitues i Kupës së FVK-së në konkurrencën e femrave

Volejboll
Luboteni merr pjesë në ‘Challenge Cup’ në volejboll, udhëton drejt Izraelit

Luboteni merr pjesë në ‘Challenge Cup’ në volejboll, udhëton drejt Izraelit

Volejboll
Kosova U-20 me triumf bindës nga Maqedonisë së Veriut në volejboll

Kosova U-20 me triumf bindës nga Maqedonisë së Veriut në volejboll

Volejboll
Presidenti i FVK-së viziton kampin stërvitor të Kosovës U-18 para Kampionatit Evropian

Presidenti i FVK-së viziton kampin stërvitor të Kosovës U-18 para Kampionatit Evropian

Volejboll
Kosova zë pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik të volejbollit

Kosova zë pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik të volejbollit

Volejboll
Kosova U-19 në volejboll mposhtet nga Turqia në Kampionatin Ballkanik

Kosova U-19 në volejboll mposhtet nga Turqia në Kampionatin Ballkanik

Volejboll
Kosova U-19 e gatshme për ndeshjen e parë në Kampionatin Ballkanik

Kosova U-19 e gatshme për ndeshjen e parë në Kampionatin Ballkanik

Volejboll
Edon Ibrahimi caktohet trajner i klubit hungarez, Veszpremi Egyetemi Sport Club

Edon Ibrahimi caktohet trajner i klubit hungarez, Veszpremi Egyetemi Sport Club

Volejboll
Volejbollistet e Kosovës U-19 zhvillojnë ndeshjen e parë në turneun në Maqedoninë e Veriut

Volejbollistet e Kosovës U-19 zhvillojnë ndeshjen e parë në turneun në Maqedoninë e Veriut

Volejboll
U përjashtua nga ekipi i volejbollit për shkak të fotografive provokuese, por Kayla Simmons gjeti një profesion fitimprurës

U përjashtua nga ekipi i volejbollit për shkak të fotografive provokuese, por Kayla Simmons gjeti një profesion fitimprurës

Yjet
Peja (meshkujt) dhe Drita (femrat) përfaqësojnë Kosovën në Kupën Ballkanike në volejboll

Peja (meshkujt) dhe Drita (femrat) përfaqësojnë Kosovën në Kupën Ballkanike në volejboll

Volejboll
Ndeshjet finale në Kampionatin U14 dhe U16 të Kosovës, në të dy konkurrencat në volejboll, luhen të dielën

Ndeshjet finale në Kampionatin U14 dhe U16 të Kosovës, në të dy konkurrencat në volejboll, luhen të dielën

Volejboll
Krerët e FVK-së i përcollën ekipet e Kosovës drejt Turqisë

Krerët e FVK-së i përcollën ekipet e Kosovës drejt Turqisë

Volejboll
Volejboll: Prishtina kampione e Ligës së Parë, promovohet në Superligën B

Volejboll: Prishtina kampione e Ligës së Parë, promovohet në Superligën B

Volejboll
Rezultatet e dy ndeshjeve të para gjysmëfinale të ‘play-offit’ në konkurrencën e meshkujve në volejboll

Rezultatet e dy ndeshjeve të para gjysmëfinale të ‘play-offit’ në konkurrencën e meshkujve në volejboll

Volejboll
Lista e Përfaqësueses së Kosovës U-19 në volejboll në konkurrencën e femrave

Lista e Përfaqësueses së Kosovës U-19 në volejboll në konkurrencën e femrave

Volejboll
Rrëfime lufte: Si ndodhi që volejbollisti malazez vodhi minibusin e klubit dhe u largua nga Ukraina – ai u denoncua për hajni

Rrëfime lufte: Si ndodhi që volejbollisti malazez vodhi minibusin e klubit dhe u largua nga Ukraina – ai u denoncua për hajni

Volejboll