LAJMI I FUNDIT:

Luboteni merr pjesë në ‘Challenge Cup’ në volejboll, udhëton drejt Izraelit

Luboteni merr pjesë në ‘Challenge Cup’ në volejboll, udhëton drejt Izraelit

Ekipi i Superligës A të volejbollit kosovar, në konkurrencën e meshkujve, Luboteni ka udhëtuar drejt Izraelit, ku do të garojë në kompeticionin prestigjioz të CEV, ‘Challenge Cup’.

Reklama

Ekipi ka zbarkuar sot rreth orës 10:00, në Tel Aviv, ndërsa rreth orës 17:00 zhvillon stërvitjen e parë .

Takimin e parë në rrethin kualifikues, Luboteni e zhvillon të martën, 11 tetor, me fillim nga ora 19:00, sipas kohës tonë lokale, kundër ekipit izraelit, Maccabi Yeadim.

Ndaj të njëjtit kundërshtar e luan edhe ndeshjen e dytë të enjten, më 12 dhjetor, po ashtu me fillim nga ora 19:00, sipas kohës tonë lokale.

Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) i uron fat, suksese dhe përfaqësim sa më dinjitoz Lubotenit në këtë garë.

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Kalo në kategori