LAJMI I FUNDIT:

FVK

23 Artikuj

Përfaqësuesja e Kosovës U17 publikon listën për kualifikueset e Evropianit

Përfaqësuesja e Kosovës U17 publikon listën për kualifikueset e Evropianit

Volejboll
FVK fiton të drejtën e organizimit të kualifikueseve të Evropianit U-22

FVK fiton të drejtën e organizimit të kualifikueseve të Evropianit U-22

Volejboll
Volejboll: Kosova U-22 pjesë e një grupi të fortë në kualifikueset e Evropianit

Volejboll: Kosova U-22 pjesë e një grupi të fortë në kualifikueset e Evropianit

Volejboll
Elvira Bajraktari shpresa e madhe në volejbollin kosovar – Për tetë vite ka fituar shtatë trofe, tani synon Evropën

Elvira Bajraktari shpresa e madhe në volejbollin kosovar – Për tetë vite ka fituar shtatë trofe, tani synon Evropën

Romak Zeqiri
Mbyllet xhiroja e parë e Ligës “Gjergj Kastrioti”

Mbyllet xhiroja e parë e Ligës “Gjergj Kastrioti”

Sporte tjera
Skenderaj fitues i Kupës së FVK-së në konkurrencën e femrave

Skenderaj fitues i Kupës së FVK-së në konkurrencën e femrave

Volejboll
Luboteni merr pjesë në ‘Challenge Cup’ në volejboll, udhëton drejt Izraelit

Luboteni merr pjesë në ‘Challenge Cup’ në volejboll, udhëton drejt Izraelit

Volejboll
Mbyllet spektakli në Beach Volley Mix, Alfred Pllana e Xhudjena Kurti kampionë

Mbyllet spektakli në Beach Volley Mix, Alfred Pllana e Xhudjena Kurti kampionë

Volejboll
Kosova U-20 me triumf bindës nga Maqedonisë së Veriut në volejboll

Kosova U-20 me triumf bindës nga Maqedonisë së Veriut në volejboll

Volejboll
Presidenti i FVK-së viziton kampin stërvitor të Kosovës U-18 para Kampionatit Evropian

Presidenti i FVK-së viziton kampin stërvitor të Kosovës U-18 para Kampionatit Evropian

Volejboll
Kosova zë pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik të volejbollit

Kosova zë pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik të volejbollit

Volejboll
Kosova U-19 në volejboll mposhtet nga Turqia në Kampionatin Ballkanik

Kosova U-19 në volejboll mposhtet nga Turqia në Kampionatin Ballkanik

Volejboll
Kosova U-19 e gatshme për ndeshjen e parë në Kampionatin Ballkanik

Kosova U-19 e gatshme për ndeshjen e parë në Kampionatin Ballkanik

Volejboll
Edon Ibrahimi caktohet trajner i klubit hungarez, Veszpremi Egyetemi Sport Club

Edon Ibrahimi caktohet trajner i klubit hungarez, Veszpremi Egyetemi Sport Club

Volejboll
Volejbollistet e Kosovës U-19 zhvillojnë ndeshjen e parë në turneun në Maqedoninë e Veriut

Volejbollistet e Kosovës U-19 zhvillojnë ndeshjen e parë në turneun në Maqedoninë e Veriut

Volejboll
Krerët e FVK-së i përcollën ekipet e Kosovës drejt Turqisë

Krerët e FVK-së i përcollën ekipet e Kosovës drejt Turqisë

Volejboll
Volejboll: Prishtina kampione e Ligës së Parë, promovohet në Superligën B

Volejboll: Prishtina kampione e Ligës së Parë, promovohet në Superligën B

Volejboll
Rezultatet e dy ndeshjeve të para gjysmëfinale të ‘play-offit’ në konkurrencën e meshkujve në volejboll

Rezultatet e dy ndeshjeve të para gjysmëfinale të ‘play-offit’ në konkurrencën e meshkujve në volejboll

Volejboll
Rezultatet e javës së parë në Superligën e Kosovës në Volejboll

Rezultatet e javës së parë në Superligën e Kosovës në Volejboll

Volejboll
MKRS nënshkroi memorandume me Komitetin Olimpik të Kosovës dhe katër federata sportive

MKRS nënshkroi memorandume me Komitetin Olimpik të Kosovës dhe katër federata sportive

Futboll
Ministrja Dumoshi priti në takim kryetarin e KOK-ut dhe disa nga krerët e Federatave Sportive

Ministrja Dumoshi priti në takim kryetarin e KOK-ut dhe disa nga krerët e Federatave Sportive

Sport
Kosova pjesë e Konfederatës Evropiane të Volejbollit

Kosova pjesë e Konfederatës Evropiane të Volejbollit

Volejboll
Përsëritet finalja në volejboll

Përsëritet finalja në volejboll

Volejboll