LAJMI I FUNDIT:

Kosova U-19 e gatshme për ndeshjen e parë në Kampionatin Ballkanik

Kosova U-19 e gatshme për ndeshjen e parë në Kampionatin Ballkanik
(Foto: Facebook/Federata e Volejbollit e Kosovës)

Skuadra e Kosovës U-19 në volejboll, në konkurrencën e femrave, është e gatshme për sfidën e parë në Kampionatin Ballkanik të kësaj grupmoshe që zhvillohet në Mioveni të Rumanisë, aty ku do të zë vend kjo garë mes datave 10-14 gusht.

Reklama

Vashat ‘Dardane’ patën një periudhë përgatitore të ngjeshur, përfshirë edhe pjesëmarrjen në turneun memorial ndërkombëtar në Maqedoni, derisa në qytetin rumun kanë vazhduar stërvitjet intensive nën drejtimin e trajnerit Lorik Ilazi dhe stafit të tij.

Ndeshjen e parë e zhvillojnë sot, e mërkurë, me fillim nga ora 17:30 kundër nikoqirit të garës, Rumanisë, në kuadër të Grupit A, ku bëjnë pjesë edhe Kombëtaret si Turqia dhe Bullgaria.

“FVK i uron fat dhe suksese ekipit në këtë garë” ”, thuhet në njoftimin e Federatës së Volejbollit të Kosovës.

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori