LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i FVK-së viziton kampin stërvitor të Kosovës U-18 para Kampionatit Evropian

Presidenti i FVK-së viziton kampin stërvitor të Kosovës U-18 para Kampionatit Evropian

Ekipet kosovare U-18, meshkuj dhe femra, do ta përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian U-18, në Beach Volley, i cili do të zhvillohet në Greqi mes datave 1-4 shtator.

Reklama

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Bahri Gjinovci, së fundmi vizitoi të dy ekipet në kampin stërvitor, ku përcolli nga afër mbarëvajtjen e përgatitjeve para këtij kompeticioni tejet të rëndësishëm të volejbollit në rërë.

Në konkurrencën e femrave, Kosovën do ta përfaqësojnë dyshja Megi Bislimi/Rrezelinë Thaqi, e udhëhequr nga trajneri Lorik Ilazi.

Në anën tjetër, te meshkujt, ekipi ‘Dardan’ përbëhet nga çifti kampion i Kosovës për vitin 2022, Erit Bajrami/Gani Rexhepi, i drejtuar nga trajneri Fatlum Hajrizi.

Të dy ekipet po stërviten intensivisht para dueleve mjaft interesante që i presin në Athinë të Greqisë.

Presidenti Gjinovci u uroi të dy ekipeve suksese dhe përfaqësim sa më dinjitoz.

Në trend Sport

Më shumë
Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Premier League
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Përfaqësuesja e Kosovës
Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori