LAJMI I FUNDIT:

Kosova U-19 në volejboll mposhtet nga Turqia në Kampionatin Ballkanik

Kosova U-19 në volejboll mposhtet nga Turqia në Kampionatin Ballkanik

Skuadra U-19 e Kosovës në volejboll është mposhtur nga ajo e Turqisë, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë të Grupit A në Kampionatin Ballkanik që po zhvillohet në Mioveni të Rumanisë.

Reklama

Vashat kosovare, të drejtuara nga trajneri Lorik Ilazi, e pësuan nga rivali më i fortë në grup dhe favoriti kryesor për të triumfuar në këtë kompeticion, pësuan disfatë me rezultat 3-0 në sete.

Dardanet u munduan të bënin më shumë sidomos në setin e tretë, por në fund u desh të pajtohen me rezultatin (25:16, 25:6, 25:16).

Në përballjen e radhës, Kosova ndeshet me Bullgarinë, të enjten me fillim nga ora 15:00.

Në trend Sport

Më shumë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori