LAJMI I FUNDIT:

Skenderaj fitues i Kupës së FVK-së në konkurrencën e femrave

Skenderaj fitues i Kupës së FVK-së në konkurrencën e femrave
(Foto: FVK)

Skenderaj ka fituar Kupën e Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), pas një paraqitjeje brilante në finale, të dielën mbrëma, ku mposhti Dritën me rezultat 3-0 (25-20, 27-25, 25-16).

Ishte një superfinale që kurorëzon fundjavën e aksionit në volejbollin e femrave në këtë garë, me vashat e trajnerit Ylli Kadriu që treguan vetmohim të pashoq për të mposhtur një kundërshtar të fortë siç është Drita me këtë rezultat.


Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve pas ndeshjes morën pjesë një mori personalitetesh të spikatura nga bota sportive e politike, të cilët patën mundësi të shohin spektakël volejbolli – thuhet në njoftimin e FVK.

(Foto: FVK)

Medaljet për fitueset e këtij trofeu u ndanë nga nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku dhe presidenti i FVK-së, Bahri Gjinovci.

Kupa për kapitenen e Skenderajt u nda nga kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura dhe zëvendës ministrja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani.

Ndërkohë, medaljet për vendin e dytë u ndanë nga nënkryetarja e FVK-së, Mimoza Shkodra Bislimi, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe anëtari i bordit Valon Xhafaj.

FVK uron Skenderajn për paraqitjet e treguara përgjatë rrugëtimit drejt trofeut dhe përgëzon Dritën për sportivitetin dhe kompetitivitetin e treguar.

(Foto: FVK)

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori