LAJMI I FUNDIT:

Edon Ibrahimi caktohet trajner i klubit hungarez, Veszpremi Egyetemi Sport Club

Edon Ibrahimi caktohet trajner i klubit hungarez, Veszpremi Egyetemi Sport Club
(Foto: Facebook/Federata e Volejbollit e Kosovës)

Trajneri nga Kosova, Edon Ibrahimi, ka ndarë rrugët me KV Fer Volley për të nënshkruar me klubin e volejbollit nga Hungaria, Veszpremi Egyetemi Sport Club, i cili bën gara në ligën e parë në volejbollin hungarez.

Ai ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me këtë ekip, pas një sezoni relativisht të suksesshëm me Fer Volley, ku arriti të fitojë Kupën e Federatës, siguroi finalen e Kupës së Kosovës, si dhe ishte finalist i ‘play-offit’ në Superligën e Kosovës.


Ibrahimi gjithashtu shkroi historinë në volejbollin kosovar duke i siguruar Kosovës medaljen e argjendtë në Kampionatin Ballkanik për senior në Beach Volley, teksa udhëhoqi dyshen Dhuratë Sylejmani/Valmira Ramadani drejt këtij suksesi.

Ibrahimi është gjithashtu trajner i ekipit U-17 të Kosovës në konkurrencën e femrave.

“FVK uron Ibrahimin në aventurën e re dhe i dëshiron suksese të mëtutjeshme në karrierë”, thuhet në njoftimin e Federatës së Volejbollit të Kosovës.

Në trend Sport

Më shumë
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Lajm shokues! Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës së Tetovës

Lajm shokues! Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës së Tetovës

Maqedoni
Pochettino identifikon tre lojtarë që i do në janar te Chelsea

Pochettino identifikon tre lojtarë që i do në janar te Chelsea

Premier League
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Felipe Luis pendohet për një fjalë që ia kishte thënë Di Marias gjatë derbit madrilen

Felipe Luis pendohet për një fjalë që ia kishte thënë Di Marias gjatë derbit madrilen

La Liga
E ka njërin nga talentët më të mëdhenj në botë nën menaxhim, Jorge Mendes: Ai mund ta fitoj Topin e Artë

E ka njërin nga talentët më të mëdhenj në botë nën menaxhim, Jorge Mendes: Ai mund ta fitoj Topin e Artë

Ligue 1
Kalo në kategori