LAJMI I FUNDIT:

Shterpce

59 Artikuj

Plagosja në Shtërpcë, avokati i Kurtajt kundërshton arrestin shtëpiak: Klienti im ka vepruar në vetëmbrojtje

Plagosja në Shtërpcë, avokati i Kurtajt kundërshton arrestin shtëpiak: Klienti im ka vepruar në vetëmbrojtje

Kosovë
Zjarri përfshinë disa shkurre në Shtërpcë, digjen edhe dy hektar me dru

Zjarri përfshinë disa shkurre në Shtërpcë, digjen edhe dy hektar me dru

Kronika e Zezë
Vdekje të dyshimta në Pejë, Gjakovë e Shtërpcë – policia nis hetimet

Vdekje të dyshimta në Pejë, Gjakovë e Shtërpcë – policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Bislimi për incidentin në Shtërpcë: Mori vëmendje të madhe edhe pse dikush u përball me rrugë të bllokuar dhe qëlloi në asfalt

Bislimi për incidentin në Shtërpcë: Mori vëmendje të madhe edhe pse dikush u përball me rrugë të bllokuar dhe qëlloi në asfalt

Kosovë
Rashiq: Nuk besoj se kam thënë që të rinjtë në Shtërpcë janë qëlluar për t’u vrarë

Rashiq: Nuk besoj se kam thënë që të rinjtë në Shtërpcë janë qëlluar për t’u vrarë

Kosovë
Gjithçka që dihet deri më tani për plagosjen në Shtërpcë – avokati thotë se mund të ketë montim të provave ndaj pjesëtarit të FSK-së

Gjithçka që dihet deri më tani për plagosjen në Shtërpcë – avokati thotë se mund të ketë montim të provave ndaj pjesëtarit të FSK-së

Kosovë
Përfundon protesta në Shtërpcë, lirohet rruga për qarkullimin e automjeteve

Përfundon protesta në Shtërpcë, lirohet rruga për qarkullimin e automjeteve

Kosovë
Nëna e të plagosurit në Shtërpcë: Nuk u qëllua mbi ta, të dy u lënduan nga plumbi që u dëbua nga asfalti

Nëna e të plagosurit në Shtërpcë: Nuk u qëllua mbi ta, të dy u lënduan nga plumbi që u dëbua nga asfalti

Kosovë
Grenell shpërndan postimin e Kurtit, ku dënon sulmin ndaj dy të rinjve në Shtërpcë

Grenell shpërndan postimin e Kurtit, ku dënon sulmin ndaj dy të rinjve në Shtërpcë

Kosovë
Prokuroria përshkruan rastin e plagosjes në Shtërpcë, kërkon paraburgim ndaj të dyshuarit

Prokuroria përshkruan rastin e plagosjes në Shtërpcë, kërkon paraburgim ndaj të dyshuarit

Drejtësi
Plagosja e të rinjve në Shtërpcë, reagon KMLDNJ: Prisni të përfundojnë hetimet, mos paragjykoni rastin

Plagosja e të rinjve në Shtërpcë, reagon KMLDNJ: Prisni të përfundojnë hetimet, mos paragjykoni rastin

Kosovë
“Ka gjuajt në asfalt”, “nuk kishte asnjë motiv etnik”, avokati Kërveshi: Ky fakt e mbyll debatin për rastin në Shtërpcë  

“Ka gjuajt në asfalt”, “nuk kishte asnjë motiv etnik”, avokati Kërveshi: Ky fakt e mbyll debatin për rastin në Shtërpcë  

Kosovë
Sveçla për sulmin ndaj dy të rinjve në Shtërpcë: Autori do të përballet me ligjin

Sveçla për sulmin ndaj dy të rinjve në Shtërpcë: Autori do të përballet me ligjin

Kosovë
Gërvalla: Zero tolerancë ndaj krimit

Gërvalla: Zero tolerancë ndaj krimit

Kosovë
Policia e heq barrikadën në Shtërpcë

Policia e heq barrikadën në Shtërpcë

Kosovë
​LDK-ja dënon ashpër plagosjen e dy të rinjve në Shtërpcë

​LDK-ja dënon ashpër plagosjen e dy të rinjve në Shtërpcë

Kosovë
​EULEX-i dënon “sulmin e pakuptimtë” në Shtërpcë

​EULEX-i dënon “sulmin e pakuptimtë” në Shtërpcë

Kosovë
Ambasadori gjerman dënon sulmin ndaj dy të rinjve në Shtërpcë

Ambasadori gjerman dënon sulmin ndaj dy të rinjve në Shtërpcë

Kosovë
Policia po bisedon me banorët për largimin e barrikadës në Shtërpcë

Policia po bisedon me banorët për largimin e barrikadës në Shtërpcë

Kosovë
Osmani për plagosjen në Shtërpcë: Akt i patolerueshëm, autori të vihet para drejtësisë

Osmani për plagosjen në Shtërpcë: Akt i patolerueshëm, autori të vihet para drejtësisë

Kosovë
Reagon edhe OSBE-ja: Dënojmë sulmin në Shtërpcë, personat përgjegjës të sillen para drejtësisë

Reagon edhe OSBE-ja: Dënojmë sulmin në Shtërpcë, personat përgjegjës të sillen para drejtësisë

Kosovë
Varhelyi për rastin në Shtërpcë: Dhuna nuk justifikohet

Varhelyi për rastin në Shtërpcë: Dhuna nuk justifikohet

Kosovë
Haradinaj: Plagosja e dy të rinjve në Shtërpcë, është një akt i papranueshëm dhe i dënueshëm

Haradinaj: Plagosja e dy të rinjve në Shtërpcë, është një akt i papranueshëm dhe i dënueshëm

Kosovë
Ambasadori britanik i shqetësuar për plagosjen në Shtërpcë: Mirëpres arrestimin e shpejtë të të dyshuarit

Ambasadori britanik i shqetësuar për plagosjen në Shtërpcë: Mirëpres arrestimin e shpejtë të të dyshuarit

Kosovë