LAJMI I FUNDIT:

Rusi

896 Artikuj

​Medieve shtetërore në Rusi iu ndalohet që talebanët t’i quajnë terroristë

​Medieve shtetërore në Rusi iu ndalohet që talebanët t’i quajnë terroristë

Evropa
Media ruse: Dokumentet e çështjes penale tregojnë se helmimi i Alexei Navalnyt kishte lidhje me agjentët e FSB-së

Media ruse: Dokumentet e çështjes penale tregojnë se helmimi i Alexei Navalnyt kishte lidhje me agjentët e FSB-së

Evropa
Kroacia bëhet destinacioni kryesor i rusëve për ta marr vaksinën kundër COVID-19

Kroacia bëhet destinacioni kryesor i rusëve për ta marr vaksinën kundër COVID-19

Kroacia
Departamenti amerikan i Shtetit i vendos në listë të zezë disa kompani teknologjike nga Rusia, Izraeli dhe Singapori

Departamenti amerikan i Shtetit i vendos në listë të zezë disa kompani teknologjike nga Rusia, Izraeli dhe Singapori

Botë
Ish-konsulli malazez Boro Gjukiqit po ndiqet penalisht në Rusi – përvetësoi fonde që kishin lidhje me kolonelin e FSB-së, Dmitry Senin

Ish-konsulli malazez Boro Gjukiqit po ndiqet penalisht në Rusi – përvetësoi fonde që kishin lidhje me kolonelin e FSB-së, Dmitry Senin

Mali i Zi
Turistët e huaj po anulojnë udhëtimet në Rusi, shkak paqartësia rreth lejeve dixhitale të COVID-19 në vend

Turistët e huaj po anulojnë udhëtimet në Rusi, shkak paqartësia rreth lejeve dixhitale të COVID-19 në vend

Evropa
The Guardian: Rusët refuzojnë Sputnik V, po udhëtojnë drejt vendeve perëndimore për t’u vaksinuar

The Guardian: Rusët refuzojnë Sputnik V, po udhëtojnë drejt vendeve perëndimore për t’u vaksinuar

Evropa
Ende mister vdekja e katër rusëve në Shqipëri, celularët dërgohen për ekspertizë në Izrael

Ende mister vdekja e katër rusëve në Shqipëri, celularët dërgohen për ekspertizë në Izrael

Shqipëri
Mali i Zi i ofron azil politik biznesmenit të kërkuar nga Rusia

Mali i Zi i ofron azil politik biznesmenit të kërkuar nga Rusia

Ballkan
Turqia arreston disa të dyshuar rusë për planifikimin e sulmeve kundër kritikëve të presidentit të Çeçenisë, Ramzan Kadyrov

Turqia arreston disa të dyshuar rusë për planifikimin e sulmeve kundër kritikëve të presidentit të Çeçenisë, Ramzan Kadyrov

Evropa
Vdekja e katër turistëve rusë në Shqipëri: Kthehen mbrapsht mostrat e ujit, u morën gabim

Vdekja e katër turistëve rusë në Shqipëri: Kthehen mbrapsht mostrat e ujit, u morën gabim

Shqipëri
Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Rusia nuk mund ta bllokojë aspiratën e Ukrainës për anëtarësim në NATO

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Rusia nuk mund ta bllokojë aspiratën e Ukrainës për anëtarësim në NATO

Evropa
Moska ‘nderon’ me çmim njeriun që është vrarë nga vet FSB-ja ruse

Moska ‘nderon’ me çmim njeriun që është vrarë nga vet FSB-ja ruse

Evropa
Escobar: SHBA-ja ka mekanizma kundër ndikimit rus në Malin e Zi

Escobar: SHBA-ja ka mekanizma kundër ndikimit rus në Malin e Zi

Mali i Zi
Vdekja e 4 turistëve rusë në Shqipëri, kërkohet hetim i plotë

Vdekja e 4 turistëve rusë në Shqipëri, kërkohet hetim i plotë

Shqipëri
Gazpromi rus po e thellon krizën energjetike në Evropë

Gazpromi rus po e thellon krizën energjetike në Evropë

Energjetika
Grusht shteti në Mal të Zi, së shpejti procesi i ri gjyqësor ndaj dy shtetasve rusëve dhe 11 personave tjerë

Grusht shteti në Mal të Zi, së shpejti procesi i ri gjyqësor ndaj dy shtetasve rusëve dhe 11 personave tjerë

Mali i Zi
Hulumtimi i medias ruse: Mbi 5 milionë qytetarë kanë ikur nga Rusia që kur udhëheq Vladimir Putin

Hulumtimi i medias ruse: Mbi 5 milionë qytetarë kanë ikur nga Rusia që kur udhëheq Vladimir Putin

Evropa
Media ruse Regnum: Aleksandar Vuçiq po paguan korrespondentë dhe aktivistë për të propaganduar karshi Vladimir Putinit

Media ruse Regnum: Aleksandar Vuçiq po paguan korrespondentë dhe aktivistë për të propaganduar karshi Vladimir Putinit

Serbia
Vendet e Bashkimit Evropian akuzojnë Rusinë për rritjen e çmimit të gazit

Vendet e Bashkimit Evropian akuzojnë Rusinë për rritjen e çmimit të gazit

Botë
NATO dëbon 8 ‘oficerë të inteligjencës’ nga misioni rus në aleancë

NATO dëbon 8 ‘oficerë të inteligjencës’ nga misioni rus në aleancë

Evropa
Turqia e akuzon publikisht Rusinë për okupimin e Krimesë

Turqia e akuzon publikisht Rusinë për okupimin e Krimesë

Evropa
Ish-ministri Vuk Drashkoviq: Rusia po i bën Serbisë mashtrim të madh për Kosovën

Ish-ministri Vuk Drashkoviq: Rusia po i bën Serbisë mashtrim të madh për Kosovën

Politikë
Kush është Aleksandar Dugin – ‘truri i Vladimir Putinit’ që përdor ekstremistët rus në botë?

Kush është Aleksandar Dugin – ‘truri i Vladimir Putinit’ që përdor ekstremistët rus në botë?

Evropa