LAJMI I FUNDIT:

Reklama

63 Artikuj

Samsung me reklamën e fundit kërkon që përdoruesit e Apple të kapërcejnë gardhin dhe të marrin një telefon të palosshëm nga ta

Samsung me reklamën e fundit kërkon që përdoruesit e Apple të kapërcejnë gardhin dhe të marrin një telefon të palosshëm nga ta

Mobile
Këputet reklama gjigante nga ndërtesa, bie mbi kokat e kalimtarëve në Brazil – humbin jetën pesë persona dhe nëntë tjerë lëndohen

Këputet reklama gjigante nga ndërtesa, bie mbi kokat e kalimtarëve në Brazil – humbin jetën pesë persona dhe nëntë tjerë lëndohen

Amerika Latine
Samsung kërkon falje për reklamën që tregon një grua duke dalë për vrap në 2 të mëngjesit

Samsung kërkon falje për reklamën që tregon një grua duke dalë për vrap në 2 të mëngjesit

Lajme Teknologji
Si do të duken reklamat e reja të veturave në Francë?

Si do të duken reklamat e reja të veturave në Francë?

Auto Lajme
Citroën tërheq reklamën e diskutueshme në Egjipt

Citroën tërheq reklamën e diskutueshme në Egjipt

Auto Lajme
Reklama e financuar nga qeveria australiane për rëndësinë e vaksinimit kundër COVID-19 has në kritika – qytetarët shqetësohen nga pamjet

Reklama e financuar nga qeveria australiane për rëndësinë e vaksinimit kundër COVID-19 has në kritika – qytetarët shqetësohen nga pamjet

Australia
Kandidatët për deputetë në Indi përdorin qentë endacakë si reklama

Kandidatët për deputetë në Indi përdorin qentë endacakë si reklama

Azia
Reklama e diskutueshme e Toyota Yaris

Reklama e diskutueshme e Toyota Yaris

Auto Lajme
Videot që “ngritën në këmbë” Gjermaninë, dërgojnë mesazhe të fuqishme nga e ardhmja kundër coronavirusit

Videot që “ngritën në këmbë” Gjermaninë, dërgojnë mesazhe të fuqishme nga e ardhmja kundër coronavirusit

Evropa
Audi tërhoqi një reklamë të diskutueshme me një vajzë dhe një banane

Audi tërhoqi një reklamë të diskutueshme me një vajzë dhe një banane

Auto Lajme
Pas Coca-Cola edhe Starbucks pezullon reklamat në rrjete sociale, mbështet fushatën kundër racizmit

Pas Coca-Cola edhe Starbucks pezullon reklamat në rrjete sociale, mbështet fushatën kundër racizmit

Botë
Mark Zuckerberg humb 7 miliardë dollarë nga pasuria e tij pasi Coca-Cola ndalon të gjitha reklamat në mediat sociale për 30 ditë

Mark Zuckerberg humb 7 miliardë dollarë nga pasuria e tij pasi Coca-Cola ndalon të gjitha reklamat në mediat sociale për 30 ditë

Media Sociale
Coca Cola heq dorë nga reklamat në mediat sociale, në 30 ditët e ardhshme

Coca Cola heq dorë nga reklamat në mediat sociale, në 30 ditët e ardhshme

Interesante
Samsung raportohet se po planifikon të reklamojë në ekranin e telefonit tuaj

Samsung raportohet se po planifikon të reklamojë në ekranin e telefonit tuaj

Mobile
​Volkswagen kërkon falje për reklamën “raciste”

​Volkswagen kërkon falje për reklamën “raciste”

Auto Lajme
Një reklamë prej 30 sekondave në Superbowl kushtoi 5.6 milionë dollarë

Një reklamë prej 30 sekondave në Superbowl kushtoi 5.6 milionë dollarë

Të Tjera
Google nuk do t’i lejojë më reklamat politike

Google nuk do t’i lejojë më reklamat politike

Teknologji
Veshjet për shtatzëna i reklamuan me modele të zakonshme, që kishin fryrë pjesën e barkut (Foto)

Veshjet për shtatzëna i reklamuan me modele të zakonshme, që kishin fryrë pjesën e barkut (Foto)

Dështime
Reklama bizare e kompanisë së patundshmërive, me skena shumë të çuditshme (Video)

Reklama bizare e kompanisë së patundshmërive, me skena shumë të çuditshme (Video)

Dështime
Google ka larguar gjatë vitit të kaluar 2.3 miliardë reklama të këqija (Foto)

Google ka larguar gjatë vitit të kaluar 2.3 miliardë reklama të këqija (Foto)

Internet
Reklama kontroverse e garës së çiklizmit, shqetësoi mbrojtësit e të drejtave të njeriut (Foto)

Reklama kontroverse e garës së çiklizmit, shqetësoi mbrojtësit e të drejtave të njeriut (Foto)

Dështime
Dhoma dukej e zbrazët, shikuesit u frikësuan kur brenda panë edhe dy persona (Foto)

Dhoma dukej e zbrazët, shikuesit u frikësuan kur brenda panë edhe dy persona (Foto)

Dështime
Fustani që e bleu përmes internetit, e bëri të ngjante me personazhet nga filmi Flinstone (Foto)

Fustani që e bleu përmes internetit, e bëri të ngjante me personazhet nga filmi Flinstone (Foto)

Dështime
Rishfaqet reklama e viteve të 70-ta, kombinimi i pantallonave të shkurtra me kravata i hutoi të gjithë (Foto)

Rishfaqet reklama e viteve të 70-ta, kombinimi i pantallonave të shkurtra me kravata i hutoi të gjithë (Foto)

Dështime