LAJMI I FUNDIT:

Propaganda serbe

121 Artikuj

Ramadani “dekonspiron” regjisorin serb: Po mundohet ta përgatisë opinionin perëndimor për planet serbe ndaj Kosovës

Ramadani “dekonspiron” regjisorin serb: Po mundohet ta përgatisë opinionin perëndimor për planet serbe ndaj Kosovës

Siguri
ESI demanton propagandën e Beogradit: Asnjë vëzhgues ndërkombëtar nuk ka parë “spastrim etnik” të serbëve në Kosovë

ESI demanton propagandën e Beogradit: Asnjë vëzhgues ndërkombëtar nuk ka parë “spastrim etnik” të serbëve në Kosovë

Kosovë
Top propagandat ruso-serbe gjatë kësaj jave, kundër Kosovës

Top propagandat ruso-serbe gjatë kësaj jave, kundër Kosovës

Siguri
Propaganda serbo-ruse, analistët tregojnë strategjinë që duhet ta ndjekë Kosova kundër tyre

Propaganda serbo-ruse, analistët tregojnë strategjinë që duhet ta ndjekë Kosova kundër tyre

Kosovë
Shtypi gjerman: Eksodi i shpikur i serbëve nga Kosova

Shtypi gjerman: Eksodi i shpikur i serbëve nga Kosova

Kosovë
Octopus: Lajmet e rreme nga Serbia e Rusia synojnë të dëmtojnë imazhin e Kosovës

Octopus: Lajmet e rreme nga Serbia e Rusia synojnë të dëmtojnë imazhin e Kosovës

Kosovë
Mujanoviq: Propaganda serbo-ruse e ka okupuar shoqërinë serbe

Mujanoviq: Propaganda serbo-ruse e ka okupuar shoqërinë serbe

Kosovë
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Disa media në Serbi ia bëjnë argatin pushtetit të Vuçiqit – ja si i prezantuan ngjarjet e fundit në veri në Kosovës

Disa media në Serbi ia bëjnë argatin pushtetit të Vuçiqit – ja si i prezantuan ngjarjet e fundit në veri në Kosovës

Kosovë
Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Serbia
Octopus me analizë: Memorialët dhe grafitët serbë për Kosovën – rritje e agresionit të luftës hibride

Octopus me analizë: Memorialët dhe grafitët serbë për Kosovën – rritje e agresionit të luftës hibride

Kosovë
Analisti kroat Akrap: Serbia me ndihmën e Rusisë është eksportuesi kryesor i krizës në Ballkanin Perëndimor

Analisti kroat Akrap: Serbia me ndihmën e Rusisë është eksportuesi kryesor i krizës në Ballkanin Perëndimor

Serbia
Aktivistët rusë që kundërshtojnë luftën në Ukrainë, Serbia po i shpall si ‘kërcënues të sigurisë kombëtare’

Aktivistët rusë që kundërshtojnë luftën në Ukrainë, Serbia po i shpall si ‘kërcënues të sigurisë kombëtare’

Serbia
The Economist: ‘Lufta e grafiteve’ në zemër të Beogradit – disidenti rus pikturon një grua ukrainase, presidenti serb Aleksandar Vuçiq e nënçmon në televizion

The Economist: ‘Lufta e grafiteve’ në zemër të Beogradit – disidenti rus pikturon një grua ukrainase, presidenti serb Aleksandar Vuçiq e nënçmon në televizion

Serbia
Propaganda e Kremlinit me ndikimi të madh në Serbi, narrativat e medieve ruse RT dhe Sputnik po nxisin tensione ndëretnike në Ballkan

Propaganda e Kremlinit me ndikimi të madh në Serbi, narrativat e medieve ruse RT dhe Sputnik po nxisin tensione ndëretnike në Ballkan

Serbia
Analistja amerikane Stradner: Propaganda e Vuçiqit po nxit narrativën ruse se Prigozhin është vrarë nga SHBA-ja

Analistja amerikane Stradner: Propaganda e Vuçiqit po nxit narrativën ruse se Prigozhin është vrarë nga SHBA-ja

Serbia
Deputeti serb Milivojeviq: Frikësimi, dhuna dhe propaganda e pushtetit të Vuçiqit nuk po japin më rezultate në Beograd

Deputeti serb Milivojeviq: Frikësimi, dhuna dhe propaganda e pushtetit të Vuçiqit nuk po japin më rezultate në Beograd

Serbia
Instituti ‘Octopus’: Neo-nazisti Maik Muller po përdoret nga Kisha Ortodokse Serbe për të propaganduar kundër Kosovës

Instituti ‘Octopus’: Neo-nazisti Maik Muller po përdoret nga Kisha Ortodokse Serbe për të propaganduar kundër Kosovës

Kosovë
Avokati serb komenton intervistën e fundit të Vuçiqit: E dëshmoi qartë se është në shërbim të propagandës së Putinit

Avokati serb komenton intervistën e fundit të Vuçiqit: E dëshmoi qartë se është në shërbim të propagandës së Putinit

Serbia
Shërbimi sekret BIA, policia dhe ushtria – institucionet më pak të besueshme në Serbi

Shërbimi sekret BIA, policia dhe ushtria – institucionet më pak të besueshme në Serbi

Serbia
Kush është Vladimir Bozhoviq, rektori malazez që ka lidhje të ngushta me rusët?

Kush është Vladimir Bozhoviq, rektori malazez që ka lidhje të ngushta me rusët?

Mali i Zi
Historia e spiunimit që tronditi Serbinë – Aleksandar Vulin si shef i BIA-s në shërbim të agjenturës së Moskës për të burgosur kritikët e Kremlinit

Historia e spiunimit që tronditi Serbinë – Aleksandar Vulin si shef i BIA-s në shërbim të agjenturës së Moskës për të burgosur kritikët e Kremlinit

Serbia
Ish-zyrtari i kryeministrit malazez: Nuk ka dallim mes regjimit të Millosheviqit dhe Vuçiqit, është e njëjta ideologji dhe janë të njëjtit njerëz

Ish-zyrtari i kryeministrit malazez: Nuk ka dallim mes regjimit të Millosheviqit dhe Vuçiqit, është e njëjta ideologji dhe janë të njëjtit njerëz

Serbia
Llogaritë e rreme të Twitterit mjaftë aktive në Serbi – si shpërndahen mesazhet propaganduese të partisë së Vuçiqit brenda pak minutave?

Llogaritë e rreme të Twitterit mjaftë aktive në Serbi – si shpërndahen mesazhet propaganduese të partisë së Vuçiqit brenda pak minutave?

Serbia