LAJMI I FUNDIT:

Përparim Kryeziu

215 Artikuj

Qeveria e Kosovës: Vendimi për mbajtje të zgjedhjeve të Serbisë, do të jetë në përputhje me Kushtetutën

Qeveria e Kosovës: Vendimi për mbajtje të zgjedhjeve të Serbisë, do të jetë në përputhje me Kushtetutën

Kosovë
Qeveria i përgjigjet Hotit: Kosova s’është pajtuar për kurrfarë autonomie, lajmi në “Fox News” i paqartë për momentin

Qeveria i përgjigjet Hotit: Kosova s’është pajtuar për kurrfarë autonomie, lajmi në “Fox News” i paqartë për momentin

Kosovë
Qeveria: Dokumenti i publikuar për Asociacionin nuk përkon me propozimin evropiano-amerikan

Qeveria: Dokumenti i publikuar për Asociacionin nuk përkon me propozimin evropiano-amerikan

Kosovë
Qeveria e Kosovës: Zgjedhjet në veri sipas udhëzimit administrativ

Qeveria e Kosovës: Zgjedhjet në veri sipas udhëzimit administrativ

Kosovë
Qeveria për vazhdimin e dialogut: Prioritet tani është adresimi i pasojave të sulmit në Banjskë

Qeveria për vazhdimin e dialogut: Prioritet tani është adresimi i pasojave të sulmit në Banjskë

Kosovë
Qeveria dhe BE-ja mospajtime për Asociacionin: Çfarë tash?

Qeveria dhe BE-ja mospajtime për Asociacionin: Çfarë tash?

Kosovë
Zëdhënësi i Qeverisë për takimin në Bruksel: Presim të mos jetë vëmendja vetëm te Asociacioni

Zëdhënësi i Qeverisë për takimin në Bruksel: Presim të mos jetë vëmendja vetëm te Asociacioni

Kosovë
Kryeziu: Mbledhja e Qeverisë nuk është thirrur për zhvillimet e sotme

Kryeziu: Mbledhja e Qeverisë nuk është thirrur për zhvillimet e sotme

Kosovë
Qeveria e konsideron të padrejtë vazhdimin e masave nga BE-ja, Kryeziu: Presim që të largohen sa më parë

Qeveria e konsideron të padrejtë vazhdimin e masave nga BE-ja, Kryeziu: Presim që të largohen sa më parë

Elfije Boletini
U raportua se i ka 38 këshilltarë, Kryeziu: Kurti i ka 25 këshilltarë, 8 prej tyre janë të jashtëm

U raportua se i ka 38 këshilltarë, Kryeziu: Kurti i ka 25 këshilltarë, 8 prej tyre janë të jashtëm

Kosovë
30 afganët e fundit në kampin Bondsteel, kush ishin dhe ku shkuan afganët pas Kosovës?

30 afganët e fundit në kampin Bondsteel, kush ishin dhe ku shkuan afganët pas Kosovës?

Kosovë
Ndalimi i importit nga Serbia, Qeveria e Kosovës: Nuk duhet nxituar me heqjen e masave

Ndalimi i importit nga Serbia, Qeveria e Kosovës: Nuk duhet nxituar me heqjen e masave

Mirjeta Hajzeraj
Kryeziu: Çfarë po kërkon më shumë BE-ja nga Kosova, janë plotësuar tri kërkesat që dalin nga marrëveshja e Bratislavës

Kryeziu: Çfarë po kërkon më shumë BE-ja nga Kosova, janë plotësuar tri kërkesat që dalin nga marrëveshja e Bratislavës

Politikë
Qeveria e Kosovës mirëpret letrën e politikanëve të huaj të cilët kërkuan nga SHBA, BE dhe Britania e Madhe qasje më të ashpër ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës mirëpret letrën e politikanëve të huaj të cilët kërkuan nga SHBA, BE dhe Britania e Madhe qasje më të ashpër ndaj Serbisë

Mirjeta Hajzeraj
Për 6 muaj pritet të funksionalizohet Instituti për Krime Lufte

Për 6 muaj pritet të funksionalizohet Instituti për Krime Lufte

Drejtësi
Nga OVL e UÇK-së thanë se nuk po i takojnë, Qeveria: Kemi kontakte të rregullta

Nga OVL e UÇK-së thanë se nuk po i takojnë, Qeveria: Kemi kontakte të rregullta

Elfije Boletini
Audio-incizimi i rremë i “bisedës“ mes Kurtit dhe Hovenierit, reagon zëdhënësi i Qeverisë

Audio-incizimi i rremë i “bisedës“ mes Kurtit dhe Hovenierit, reagon zëdhënësi i Qeverisë

Kosovë
Qarkullimi i veturave nga Serbia për në Kosovë vazhdon me kontrolle të shtuara

Qarkullimi i veturave nga Serbia për në Kosovë vazhdon me kontrolle të shtuara

Kosovë
Kosova ndalon hyrjen e veturave me targa të Serbisë

Kosova ndalon hyrjen e veturave me targa të Serbisë

Siguri
Deklarohet Qeveria për arrestimin e tre shtetasve të Kosovës në vendkalimin kufitar në Merdar nga policia serbe

Deklarohet Qeveria për arrestimin e tre shtetasve të Kosovës në vendkalimin kufitar në Merdar nga policia serbe

Elfije Boletini
Reagon Qeveria e Kosovës: Hera e parë që një mbledhje e përbashkët anulohet në mënyrë të njëanshme

Reagon Qeveria e Kosovës: Hera e parë që një mbledhje e përbashkët anulohet në mënyrë të njëanshme

Kosovë
Anulohet mbledhja mes dy qeverive, Rama: Takimi me Kurtin nuk mund të mbahet në formatin e parashikuar

Anulohet mbledhja mes dy qeverive, Rama: Takimi me Kurtin nuk mund të mbahet në formatin e parashikuar

Kosovë
Reagon Qeveria e Kosovës: Mbledhja e dy qeverive nuk është anuluar

Reagon Qeveria e Kosovës: Mbledhja e dy qeverive nuk është anuluar

Kosovë
Propozimi i Ramës për Asociacionin, analistët e shohin si tentim për protagonizëm  

Propozimi i Ramës për Asociacionin, analistët e shohin si tentim për protagonizëm  

Kosovë