LAJMI I FUNDIT:

Pemët

57 Artikuj

Ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta larguar dhimbjen e nyejve

Ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta larguar dhimbjen e nyejve

Nutricion
Tri pemë frutore të cilat ulin shtypjen e gjakut: Ilaçe natyrale për hipertension

Tri pemë frutore të cilat ulin shtypjen e gjakut: Ilaçe natyrale për hipertension

Nutricion
Si t’i lani frutat dhe perimet në mënyrë që të largoni çdo pesticid e mbetje toksike

Si t’i lani frutat dhe perimet në mënyrë që të largoni çdo pesticid e mbetje toksike

Të tjera
Hani pemë me masë: Fruktoza e tepërt mund të dëmtojë organizmin

Hani pemë me masë: Fruktoza e tepërt mund të dëmtojë organizmin

Nutricion
Pemët e freskëta e ulin rrezikun e sulmit në zemër

Pemët e freskëta e ulin rrezikun e sulmit në zemër

Nutricion
Si t’i mbajmë sa më gjatë të freskëta pemët dhe perimet

Si t’i mbajmë sa më gjatë të freskëta pemët dhe perimet

Si të…
Nënshkruhen grantet investive me përfituesit e sektorit të pemëve të imëta

Nënshkruhen grantet investive me përfituesit e sektorit të pemëve të imëta

Bujqësi
Pemët dhe perimet të cilat të gjithë i mbajmë në frigorifer, por që nuk do të duhej t’i mbanim!

Pemët dhe perimet të cilat të gjithë i mbajmë në frigorifer, por që nuk do të duhej t’i mbanim!

Të njohim produktet
Eliminoni sa më shumë pesticide nga pemët dhe perimet me këto truqe të thjeshta!

Eliminoni sa më shumë pesticide nga pemët dhe perimet me këto truqe të thjeshta!

Si të…
Keni probleme me gjumë? Këto janë ushqimet që po ju mbajnë zgjuar natën

Keni probleme me gjumë? Këto janë ushqimet që po ju mbajnë zgjuar natën

Këshilla mjekësore
Pijet për humbje të peshës – çfarë të pini e çfarë të shmangni?

Pijet për humbje të peshës – çfarë të pini e çfarë të shmangni?

Dietë
Vera e kuqe, kafja, pemët dhe perimet i mbrojnë femrat nga kanceri i gjirit

Vera e kuqe, kafja, pemët dhe perimet i mbrojnë femrat nga kanceri i gjirit

Këshilla dhe arsye
Çifti bashkëshortor mbjellën katër milionë fidane, tokën djerrinë e shndërruan në mal – historia e tyre ka frymëzuar shumë njerëz (Foto/Video)  

Çifti bashkëshortor mbjellën katër milionë fidane, tokën djerrinë e shndërruan në mal – historia e tyre ka frymëzuar shumë njerëz (Foto/Video)  

Nga Bota
Nuk është mirë të konsumohen tepër pemë

Nuk është mirë të konsumohen tepër pemë

Nutricion
Shkencëtarët kanadezë kanë nxitur debat të madh: Sa mish dhe produkte tjera në ditë duhet të hamë?

Shkencëtarët kanadezë kanë nxitur debat të madh: Sa mish dhe produkte tjera në ditë duhet të hamë?

Nutricion
Pemët me erë kutërbuese detyruan anulimin e fluturimit të aeroplanit (Video)

Pemët me erë kutërbuese detyruan anulimin e fluturimit të aeroplanit (Video)

Dështime
Frutat dhe perimet sezonale që duhen në tryezën tuaj

Frutat dhe perimet sezonale që duhen në tryezën tuaj

Ushqim i shëndetshëm
Cilat pemë kanë pak sheqer e cilat kanë shumë

Cilat pemë kanë pak sheqer e cilat kanë shumë

Nutricion
Si t’i eliminoni pesticidet nga pemët dhe perimet

Si t’i eliminoni pesticidet nga pemët dhe perimet

Si të…
Zmbrapset Qeveria e Kosovës, tërheq pjesërisht taksën mbrojtëse për pemët dhe perimet

Zmbrapset Qeveria e Kosovës, tërheq pjesërisht taksën mbrojtëse për pemët dhe perimet

Biznes
Ministri Hasani mbron me ligj 21 produkte të pemëve dhe permieve

Ministri Hasani mbron me ligj 21 produkte të pemëve dhe permieve

Biznes
Pemët dhe perimet ndihmojnë në luftimin e astmës

Pemët dhe perimet ndihmojnë në luftimin e astmës

Nutricion
Shkencëtarët me zbulim interesant për pemët, thonë se ato lëvizin edhe kur nuk ka erë!

Shkencëtarët me zbulim interesant për pemët, thonë se ato lëvizin edhe kur nuk ka erë!

Lajme Teknologji
Perime dhe pemë të freskëta apo të ngrira: Shkencëtarët kanë konstatuar cilat janë më të shëndetshme!

Perime dhe pemë të freskëta apo të ngrira: Shkencëtarët kanë konstatuar cilat janë më të shëndetshme!

Nutricion