LAJMI I FUNDIT:

A e bëni edhe ju këtë gabim të zakonshëm me frigoriferin tuaj?

A e bëni edhe ju këtë gabim të zakonshëm me frigoriferin tuaj?

Ka shumë gjëra që mund t’i gaboni kur bëhet fjalë për përdorimin e frigoriferit

Reklama

Mbani pemë dhe perime në të njëjtën raft në fund të frigoriferit? Nëse po, do të mund të mendoni sërish për këtë, transmeton Telegrafi.

Në të vërtetë, është treguar se gazrat të cilat i liron ndonjë pemë shkaktojnë kalbje të shpejtë të perimeve.

Konkretisht, nëse vendosni banane afër brokolit, patates, shpargullit, panxharit, patëllxhanëve apo bishtajoreve, ato perime do të prishen më herët.

Gjithashtu, keni parasysh që nuk janë vetëm bananet problem, e njëjta gjë ndodh edhe me mollët, kivin, mangon, kumbullat, pjeshkat, kajsitë dhe dardhët.

Foto: Dreamstime

Veç kësaj, është me rëndësi edhe të kujdeseni që artikujt e tjerë të jenë në pozicion të mirë duke pasur parasysh temperaturën, për shembull vezët duhet mbajtur në raftin e mesëm ku temperatura është konstante, ndërsa gjalpin dhe djathin mund t’i mbani në derë të frigoriferit.

Më e rëndësishme është që mishin ta mbani ndaras nga të gjithë artikujt e tjerë, në mënyrë që të mos kontaminohet. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Një kryqëzim midis një bulldogu dhe një chihuahua, mund të habiteni se si duket

Një kryqëzim midis një bulldogu dhe një chihuahua, mund të habiteni se si duket

Libri i madh i kafshëve
Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Bëje vet
Mund të befasoheni si duket një kryqëzim midis pastorit gjerman dhe një bulldogu

Mund të befasoheni si duket një kryqëzim midis pastorit gjerman dhe një bulldogu

Kërshëri
Nëse shikon zjarr në ëndërr, është mirë ta marrësh seriozisht

Nëse shikon zjarr në ëndërr, është mirë ta marrësh seriozisht

Lifestyle
Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Lifestyle
Për ty që ke stil dhe elegancë!

Për ty që ke stil dhe elegancë!

Stil
Kalo në kategori