LAJMI I FUNDIT:

Pemët

62 Artikuj

Zmbrapset Qeveria e Kosovës, tërheq pjesërisht taksën mbrojtëse për pemët dhe perimet

Zmbrapset Qeveria e Kosovës, tërheq pjesërisht taksën mbrojtëse për pemët dhe perimet

Biznes
Ministri Hasani mbron me ligj 21 produkte të pemëve dhe permieve

Ministri Hasani mbron me ligj 21 produkte të pemëve dhe permieve

Biznes
Pemët dhe perimet ndihmojnë në luftimin e astmës

Pemët dhe perimet ndihmojnë në luftimin e astmës

Nutricion
Shkencëtarët me zbulim interesant për pemët, thonë se ato lëvizin edhe kur nuk ka erë!

Shkencëtarët me zbulim interesant për pemët, thonë se ato lëvizin edhe kur nuk ka erë!

Lajme Teknologji
Perime dhe pemë të freskëta apo të ngrira: Shkencëtarët kanë konstatuar cilat janë më të shëndetshme!

Perime dhe pemë të freskëta apo të ngrira: Shkencëtarët kanë konstatuar cilat janë më të shëndetshme!

Nutricion
Qërimi i pemëve e perimeve nënkupton se po i gjuani në bërllok të gjitha vlerat e shëndetshme

Qërimi i pemëve e perimeve nënkupton se po i gjuani në bërllok të gjitha vlerat e shëndetshme

Nutricion
Tri mënyra të thjeshta për ta zvogëluar rrezikun e kancerit

Tri mënyra të thjeshta për ta zvogëluar rrezikun e kancerit

Nutricion
Meshkujt që hanë pemë e perime janë më joshës për femrat

Meshkujt që hanë pemë e perime janë më joshës për femrat

Trend
Sheqeri natyral që gjendet në mjaltë dhe pemë, e përmirëson aktivitetin e trurit

Sheqeri natyral që gjendet në mjaltë dhe pemë, e përmirëson aktivitetin e trurit

Nutricion
Njihuni me super-ushqimet më të shëndetshme për stinës së vjeshtës

Njihuni me super-ushqimet më të shëndetshme për stinës së vjeshtës

Ushqim i shëndetshëm
Ushqimet që e bëjn; djersën e meshkujve të mbajë aromë atraktive

Ushqimet që e bëjn; djersën e meshkujve të mbajë aromë atraktive

Këshilla Lifestyle
Shijojini, por me kujdes: Pemët që përmbajnë më së shumti sheqer

Shijojini, por me kujdes: Pemët që përmbajnë më së shumti sheqer

Nutricion
Pemët hahen në bark të zbrazët

Pemët hahen në bark të zbrazët

Shëndetësi Lajme
Pemët e jashtëzakonshme që u mbijetuan të gjitha llojeve të fatkeqësive (Foto)

Pemët e jashtëzakonshme që u mbijetuan të gjitha llojeve të fatkeqësive (Foto)

Nga Bota