LAJMI I FUNDIT:

NFT

31 Artikuj

Të paguar shtrenjtë, por sot nuk vlejnë asgjë: 95 për qind e artikujve NFT humbën vlerën e tyre

Të paguar shtrenjtë, por sot nuk vlejnë asgjë: 95 për qind e artikujve NFT humbën vlerën e tyre

Lajme Teknologji
Unum Festival shpall partneritetin shumëvjeçar novator me NFT-TiX

Unum Festival shpall partneritetin shumëvjeçar novator me NFT-TiX

Muzikë
Burri që bleu një NFT për 2.9 milionë dollarë, priste ta shiste për 48 milionë por befasohet me atë se çka i ofruan blerësit

Burri që bleu një NFT për 2.9 milionë dollarë, priste ta shiste për 48 milionë por befasohet me atë se çka i ofruan blerësit

Lajme Teknologji
Minecraft nuk do të lejojë NFT-të në platformën e lojërave

Minecraft nuk do të lejojë NFT-të në platformën e lojërave

Lojëra
Bill Gates me qëndrim skeptik ndaj NFT-ve

Bill Gates me qëndrim skeptik ndaj NFT-ve

Lajme Teknologji
NFT janë objektiva të rinj të hakerëve

NFT janë objektiva të rinj të hakerëve

Lajme Teknologji
Tregu NFT është në prag të kolapsit

Tregu NFT është në prag të kolapsit

Lajme Teknologji
Hakerët vodhën një koleksion të njohur të NFT-të – punimet artistike vlerësoheshin rreth 2.66 milionë euro

Hakerët vodhën një koleksion të njohur të NFT-të – punimet artistike vlerësoheshin rreth 2.66 milionë euro

Lajme Teknologji
Influencuesi ukrainas “djeg” NFT të Putinit në vlerë prej 35 mijë dollarëve – për të mbështetur viktimat e agresionit rus në Ukrainë

Influencuesi ukrainas “djeg” NFT të Putinit në vlerë prej 35 mijë dollarëve – për të mbështetur viktimat e agresionit rus në Ukrainë

Lajme Teknologji
Çka janë NFT? – trendi i ri teknologjik ku po investohen milionat

Çka janë NFT? – trendi i ri teknologjik ku po investohen milionat

Financa
Ndërfaqja origjinale Winamp shitet si NFT

Ndërfaqja origjinale Winamp shitet si NFT

Lajme Teknologji
1.7 milion dollarë në NFT janë vjedhur në një “sulm kibernetik” ndaj përdoruesve të OpenSea

1.7 milion dollarë në NFT janë vjedhur në një “sulm kibernetik” ndaj përdoruesve të OpenSea

Lajme Teknologji
Hap gjigant nga Liga Premier në digjitalizimin e futbollit: Marrëveshje milionëshe për NFT me katër kompani

Hap gjigant nga Liga Premier në digjitalizimin e futbollit: Marrëveshje milionëshe për NFT me katër kompani

Premier League
Mbretëria e Bashkuar sekuestron NFT-në e parë në histori

Mbretëria e Bashkuar sekuestron NFT-në e parë në histori

Botë
CryptoPunk më i shtrenjtë sapo është shitur për 23.7 milionë dollarë

CryptoPunk më i shtrenjtë sapo është shitur për 23.7 milionë dollarë

Lajme Teknologji
Youtube është zyrtarisht në lojën e NFT-së

Youtube është zyrtarisht në lojën e NFT-së

Media Sociale
Njihuni me 12-vjeçarin që u bë milioner duke krijuar NFT

Njihuni me 12-vjeçarin që u bë milioner duke krijuar NFT

Botë
Tregu i NFT po lulëzon – po thyhen të gjitha rekordet

Tregu i NFT po lulëzon – po thyhen të gjitha rekordet

Botë
Kanye West me të vërtetë nuk dëshiron të krijojë një NFT

Kanye West me të vërtetë nuk dëshiron të krijojë një NFT

Botë
Melania Trump nuk arrin fitimet e dëshiruara në NFT

Melania Trump nuk arrin fitimet e dëshiruara në NFT

Botë
Risi në Twitter: Foto të profilit me NFT

Risi në Twitter: Foto të profilit me NFT

Media Sociale
Facebook dhe Instagram po përgatiten të hyjnë në tregun NFT

Facebook dhe Instagram po përgatiten të hyjnë në tregun NFT

Media Sociale
Mbretërimi i Bitcoin dhe forcimi i monedhave të tjera dixhitale – pse 2021 ishte viti ‘më i çmendur’ i kriptovalutave

Mbretërimi i Bitcoin dhe forcimi i monedhave të tjera dixhitale – pse 2021 ishte viti ‘më i çmendur’ i kriptovalutave

Botë
Melania Trump po futet në maninë më të fundit të kriptovalutave – NFT

Melania Trump po futet në maninë më të fundit të kriptovalutave – NFT

Lajme Teknologji