LAJMI I FUNDIT:
Morena Taraku

Morena Taraku

633 Artikuj

Info

Morena Taraku është e lindur më 1 prill të vitit 1993 në Pejë. Ajo është modele dhe këngëtare e njohur në tregun muzikor në Kosovë.

Dashurinë për artin, Morena e ka të trashëguar nga babai i saj, Selami Taraku, i cili është regjisor i njohur në skemën kosovare.

Morena karrierën e filloi si modele, ku në vitin 2010 përzgjidhet “Miss Kosova 2010”, nga ku fitoi të drejtën për të marrë pjesë në “Miss Earth 2010″.

Ka përfaqësuar Shqipërinë në “Miss World 2012”, nga ku edhe ka fituar titillun “Miss Liberty of the World 2012”.

Karrierën si këngëtare e filloi në vitin 2013 në një bashkëpunim me këngëtarin Blero, ku së bashku publikuan këngën “My Love”, e cila ishte pëlqyer nga publiku.

Ka të lansuara në treg gjithashtu këngët “Off”, “Inat”, “Mi amore” (bashkëpunim me Aida Doçin) etj.

Morena Taraku shquhet si njëra ndër modelet më atraktive në Kosovë, e cila është e ndjekur në masë të madhe nga fansat e saj në rrjetet sociale.

Brenda “dollapit luksoz” të Morena Tarakut

Brenda “dollapit luksoz” të Morena Tarakut

Yjet
Morena Taraku merr vëmendje me paraqitjen provokuese në Dubai gjatë eventit të “L’Officiel Arabia”

Morena Taraku merr vëmendje me paraqitjen provokuese në Dubai gjatë eventit të “L’Officiel Arabia”

Yjet
Morena Taraku e nis Vitin e Ri 2024 në Dubai, publikon fotografi duke u shëtitur me veturë luksoze “Bentley”

Morena Taraku e nis Vitin e Ri 2024 në Dubai, publikon fotografi duke u shëtitur me veturë luksoze “Bentley”

Yjet
Morena Taraku vë në pah linjat joshëse të trupit në imazhet e reja

Morena Taraku vë në pah linjat joshëse të trupit në imazhet e reja

Yjet
Meti: Kam tatuazh të njëjtë me Morena Tarakun

Meti: Kam tatuazh të njëjtë me Morena Tarakun

Yjet
Estrada shqiptare reagon për vrasjen e policit në veri të Mitrovicës

Estrada shqiptare reagon për vrasjen e policit në veri të Mitrovicës

Yjet
Morena Taraku: Që Serbia të vrasë njerëz në vendin tonë është e papranueshme, duhet të ndëshkohet dhe e gjithë bota të ngrihet

Morena Taraku: Që Serbia të vrasë njerëz në vendin tonë është e papranueshme, duhet të ndëshkohet dhe e gjithë bota të ngrihet

Yjet
Me imazhe provokuese para pasqyrës, Morena Taraku shfaqet në super formë

Me imazhe provokuese para pasqyrës, Morena Taraku shfaqet në super formë

Yjet
Kush ishin 15 personat më të ndjekur në Instagram gjatë gushtit?

Kush ishin 15 personat më të ndjekur në Instagram gjatë gushtit?

Yjet
Morena Taraku publikon këngën e re “Malli” me Skerdin

Morena Taraku publikon këngën e re “Malli” me Skerdin

Muzikë
Morena Taraku dhe Skerdi paralajmërojnë këngën e re

Morena Taraku dhe Skerdi paralajmërojnë këngën e re

Muzikë
Morena Taraku zbulon se po vjen me një bashkëpunim

Morena Taraku zbulon se po vjen me një bashkëpunim

Yjet
Morena Taraku e zhgënjyer nga njerëzit pasi hajnat i hynë në shtëpi: Faleminderit edhe për ata që nuk u kujtuan të më ngushëllonin

Morena Taraku e zhgënjyer nga njerëzit pasi hajnat i hynë në shtëpi: Faleminderit edhe për ata që nuk u kujtuan të më ngushëllonin

Yjet
“Dhurata je ti” – Morena i bën Stresit dhuratë të veçantë

“Dhurata je ti” – Morena i bën Stresit dhuratë të veçantë

Yjet
Hajnat i hynë në shtëpi – zbulohet shifra marramendëse që iu vodh Morena Tarakut

Hajnat i hynë në shtëpi – zbulohet shifra marramendëse që iu vodh Morena Tarakut

Yjet
Hajnat hyjnë në shtëpinë e Morena Tarakut, publikon pamje nga dëmet e shkaktuara

Hajnat hyjnë në shtëpinë e Morena Tarakut, publikon pamje nga dëmet e shkaktuara

Yjet
Morena Taraku bën të ditur se po rikthehet me këngë të re pas një kohe të gjatë

Morena Taraku bën të ditur se po rikthehet me këngë të re pas një kohe të gjatë

Muzikë
“Zot na ruaj mendtë e kokës” – Morena Taraku reagon pas akuzave të Fjolla Morinës

“Zot na ruaj mendtë e kokës” – Morena Taraku reagon pas akuzave të Fjolla Morinës

Yjet
Morena Taraku i lë pak vend imagjinatës me fustanin transparent dhe me shkëlqim

Morena Taraku i lë pak vend imagjinatës me fustanin transparent dhe me shkëlqim

Yjet
Morena Taraku me një dedikim për të atin: Babai më i mirë që gjithmonë besonte në mua, më jep fuqi çdo ditë

Morena Taraku me një dedikim për të atin: Babai më i mirë që gjithmonë besonte në mua, më jep fuqi çdo ditë

Yjet
Morena Taraku nuk i lë vend imagjinatës me pozat joshëse nga pushimet

Morena Taraku nuk i lë vend imagjinatës me pozat joshëse nga pushimet

Yjet
Fjolla Morina me akuza të rënda ndaj disa kolegeve

Fjolla Morina me akuza të rënda ndaj disa kolegeve

Po Flitet
Morena Taraku paraqitje atraktive në bikini nga Dubai

Morena Taraku paraqitje atraktive në bikini nga Dubai

Yjet
Morena Taraku pozon me fustan transparent nga ‘Burj Al Arab’ në Dubai

Morena Taraku pozon me fustan transparent nga ‘Burj Al Arab’ në Dubai

Yjet