LAJMI I FUNDIT:

Morena Taraku merr vëmendje me paraqitjen provokuese në Dubai gjatë eventit të “L’Officiel Arabia”

Morena Taraku merr vëmendje me paraqitjen provokuese në Dubai gjatë eventit të “L’Officiel Arabia”
Foto: Morena Taraku/Instagram

Morena Taraku, këngëtarja dhe modelja e njohur shqiptare, ka bërë një paraqitje mbresëlënëse në eventin prestigjioz të organizuar nga “L’Officiel Arabia”.

Eventi i mbajtur në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe është një nga ngjarjet më të rëndësishme të modës në rajon, dhe prezencën e Morenës nuk mund të kalonte pa u vënë re.


Veshur në një kostum të ngushtë dhe transparent, Morena arriti të kapte çdo sy të pranishëm në ceremoni.

Foto: Morena Taraku/Instagram

Ajo e kishte kombinuar këtë kostum me një fustan rrjete të guximshëm të kuq që përqafonte siluetën e saj dhe theksonte linjat trupore në një mënyrë elegantë dhe tërheqëse. Si një dëshmi e stilit dhe guximit, veshja e saj u bë një ndër temat kryesore të bisedave të mbrëmjes.

Bukuroshja me origjinë nga Peja, tregoi se bukuria dhe talenti shqiptar mund të bëjë përshtypje edhe në skenat më të mëdha ndërkombëtare.

Foto: Morena Taraku/Instagram

E njohur për ndjesinë e saj të veçantë të modës dhe aftësinë për të kombinuar elementë të modës bashkëkohore me një prekje personale, Morena ka konfirmuar sërish statusin e saj si një nga ikonat e modës në rajonin e Ballkanit dhe më gjerë.

Në eventin e organizuar nga “L’Officiel Arabia”, një autoritet i njohur në botën e modës, Morena jo vetëm që sfidoi normat me zgjedhjen e saj të veshjes, por gjithashtu u sigurua që çdo detaj të ishte në përsosmëri, nga grim i saj deri te aksesorët dhe poza e saj para kamerave.

Foto: Morena Taraku/Instagram

Ky paraqitje e fundit e Morena Tarakut është vetëm njëra nga shumë të tjera që kanë kontribuar në rritjen e saj si yll i modës dhe shoubizit. Ajo ka treguar përsëri se me guxim, stil dhe personalitet, çdo skenë bëhet një fushë e mundësive për të shkëlqyer dhe për të lënë mbresa të paharruara. /Telegrafi/

Foto: Morena Taraku/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Egla Ceno, fituese e Big Brother VIP Albania 3

Egla Ceno, fituese e Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Shpërthejnë komentet negative, menjëherë pas eliminimit të Meriton Mjekiqit nga gara

Shpërthejnë komentet negative, menjëherë pas eliminimit të Meriton Mjekiqit nga gara

Magazina
Përfundon edicioni i tretë i Big Brother VIP Albania me Eglën fituese - gjithçka që ndodhi në natën finale

Përfundon edicioni i tretë i Big Brother VIP Albania me Eglën fituese - gjithçka që ndodhi në natën finale

Magazina
Surprizë madhështore: Egla Ceno dërgohet në teatrin e Elbasanit, për të parë një shfaqje teatrale të organizuar në nder të saj

Surprizë madhështore: Egla Ceno dërgohet në teatrin e Elbasanit, për të parë një shfaqje teatrale të organizuar në nder të saj

Magazina
Egla Ceno një hap para drejt fitores në BBVA 3, eliminohet Romeo

Egla Ceno një hap para drejt fitores në BBVA 3, eliminohet Romeo

Magazina

"Ka qenë një ndër momentet më të vështira për ne", babai i Meritonit flet për herë të parë për Ilnisën dhe nominimin e fortë me Eglën

Magazina
Kalo në kategori