LAJMI I FUNDIT:

Kontrabandimi

40 Artikuj

Arrestohet një shtetas amerikan në Rinas për kontrabandim mallrash

Arrestohet një shtetas amerikan në Rinas për kontrabandim mallrash

Shqipëri
Arrestohet një serb në veri, u kap duke futur në Kosovë 6.300 fishekë nga Serbia

Arrestohet një serb në veri, u kap duke futur në Kosovë 6.300 fishekë nga Serbia

Siguri
Arrestimi i zyrtarit doganor i përfshirë në kontrabandimin e “Viagrave”

Arrestimi i zyrtarit doganor i përfshirë në kontrabandimin e “Viagrave”

Kosovë
Kontrabandim me barna dhe mito, arrestohet një oficer doganor dhe një person i dyshuar

Kontrabandim me barna dhe mito, arrestohet një oficer doganor dhe një person i dyshuar

Kronika e Zezë
Një muaj paraburgim ndaj pesë personave në Prishtinë, për “Kontrabandim me Migrant” dhe “Falsifikim i dokumenteve”

Një muaj paraburgim ndaj pesë personave në Prishtinë, për “Kontrabandim me Migrant” dhe “Falsifikim i dokumenteve”

Kronika e Zezë
Kontrabandistët indianë e fshehin arin nën parukat e tyre – kapen në aeroport pas modelit të çuditshëm të flokëve

Kontrabandistët indianë e fshehin arin nën parukat e tyre – kapen në aeroport pas modelit të çuditshëm të flokëve

Azia
​Kontrabanduan migrantë nga Siria, paraburgim për dy persona

​Kontrabanduan migrantë nga Siria, paraburgim për dy persona

Kronika e Zezë
30 ditë paraburgim për të dyshuarin për kontrabandim me migrantë

30 ditë paraburgim për të dyshuarin për kontrabandim me migrantë

Kronika e Zezë
Gazetari shtiret si refugjat, burri nga Serbia i kërkon 2.750 funte që ta dërgojë në Angli – mundohet ta mohoj kur e kupton të vërtetën

Gazetari shtiret si refugjat, burri nga Serbia i kërkon 2.750 funte që ta dërgojë në Angli – mundohet ta mohoj kur e kupton të vërtetën

Evropa
Kontrabanduan 24 shtetas të Sirisë, policia arreston dy shqiptarë dhe dy arabë në Drenas

Kontrabanduan 24 shtetas të Sirisë, policia arreston dy shqiptarë dhe dy arabë në Drenas

Kronika e Zezë
Kontrabandim me migrantë, policia arreston tre persona në Vërmicë

Kontrabandim me migrantë, policia arreston tre persona në Vërmicë

Kronika e Zezë
Kontrabandim me migrantë nga Siria, dy të arrestuar në Vërmicë

Kontrabandim me migrantë nga Siria, dy të arrestuar në Vërmicë

Kronika e Zezë
Aktakuzë kundër dy shtetasve të Shqipërisë për kontrabandim me migrantë

Aktakuzë kundër dy shtetasve të Shqipërisë për kontrabandim me migrantë

Kronika e Zezë
Më shumë se një ton kokainë konfiskohet në Meksikë, ishin munduar ta transportojnë me kamion cisternë

Më shumë se një ton kokainë konfiskohet në Meksikë, ishin munduar ta transportojnë me kamion cisternë

Nga Bota
Kontrabandim me kafshë në Podujevë, policia konfiskon një automjet

Kontrabandim me kafshë në Podujevë, policia konfiskon një automjet

Kronika e Zezë
Tentojnë të kontrabandojnë drogë në shishet e salcës, policia australiane konfiskon 400 kilogramë metafetaminë që kap vlerën e 300 milionë dollarëve

Tentojnë të kontrabandojnë drogë në shishet e salcës, policia australiane konfiskon 400 kilogramë metafetaminë që kap vlerën e 300 milionë dollarëve

Nga Bota
Kontrabandim me migrantë në pikën kufitare Dheu i Bardhë dhe Han të Elezit, një person dërgohet në mbajtje

Kontrabandim me migrantë në pikën kufitare Dheu i Bardhë dhe Han të Elezit, një person dërgohet në mbajtje

Kosovë
Arrestohet një person, tentoi kontrabandimin e tre të tjerëve me veturë

Arrestohet një person, tentoi kontrabandimin e tre të tjerëve me veturë

Kronika e Zezë
Koreja e Veriut kontrabandoi me vështirësi dy Mercedes të blinduar që kushtojnë 2.5 milionë euro

Koreja e Veriut kontrabandoi me vështirësi dy Mercedes të blinduar që kushtojnë 2.5 milionë euro

Ngjarje
Tentoi ta kontrabandojë drogën e fshehur në parukë, policia spanjolle ia gjen kolumbianit kokainën që kap vlerën e 30 mijë eurove

Tentoi ta kontrabandojë drogën e fshehur në parukë, policia spanjolle ia gjen kolumbianit kokainën që kap vlerën e 30 mijë eurove

Nga Bota
Vitin e kaluar në Maqedoni më shumë janë kontrabanduar lëndë narkotike, ilaçe, armë dhe para

Vitin e kaluar në Maqedoni më shumë janë kontrabanduar lëndë narkotike, ilaçe, armë dhe para

Maqedonia e Veriut
Tentojnë të kontrabandojnë në burg drogë dhe telefona, përdorën minjtë e ngordhur – policia britanike sekuestron “mallin” (Foto, +18)

Tentojnë të kontrabandojnë në burg drogë dhe telefona, përdorën minjtë e ngordhur – policia britanike sekuestron “mallin” (Foto, +18)

Nga Bota
Aktakuzë ndaj dy personave për tentim për migrantë

Aktakuzë ndaj dy personave për tentim për migrantë

Kronika e Zezë
Pamje që tregojnë se si kontrabandohen femrat në Vietnam (Video)

Pamje që tregojnë se si kontrabandohen femrat në Vietnam (Video)

Nga Bota