LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet një shtetas amerikan në Rinas për kontrabandim mallrash

Arrestohet një shtetas amerikan në Rinas për kontrabandim mallrash

Një 23 vjeçar amerikan është arrestuar në aeroportin e Rinasit për kontrabandim mallrash.

Sipas një njoftimi të Policisë së Shtetit, mësohet se shtetasi amerikan ka tentuar të kontrabandojë në Shqipëri veshje dhe aksesorë të ndryshëm me vlerë 14,300 dollarë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Gjatë kontrollit në valixhet e këtij shtetasi, janë gjetur mallra të ndryshme që ai nuk i kishte deklaruar në doganë, siç përcaktohet me ligj 23 vjeçari akuzohet për veprën penale “Kontrabanda me mallra të tjera”.

“Arrestohet në flagrancë një 23-vjeçar (shtetas amerikan) që tentoi të kontrabandonte në Shqipëri, veshje dhe aksesorë të ndryshëm, si dhe disa fatura me vlerë rreth 14,300 dollarë.

Sekuestrohen veshjet dhe aksesorët me vlerë mbi 150,000 euro.

Në bazë të analizave të riskut, në hyrje, u kalua për kontroll shtetasi amerikan H. Z., 23 vjeç”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Gjykoi tre shqiptarë në të njëjtën ditë, gjykatësi anglez i habitur: Pse largoheni nga Shqipëria e bukur për në Britani?

Gjykoi tre shqiptarë në të njëjtën ditë, gjykatësi anglez i habitur: Pse largoheni nga Shqipëria e bukur për në Britani?

Lajme
Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Siguri
Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Lajme
Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Lajme
Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Drejtësi
Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lajme
Kalo në kategori