LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Rahovecit

123 Artikuj

Dhurimi i gjakut në Ratkoc tash e 19 vjet

Dhurimi i gjakut në Ratkoc tash e 19 vjet

Lajme
Digjet shtalla dhe lopa në Rahovec

Digjet shtalla dhe lopa në Rahovec

Kronika e Zezë
Gruaja ushtron dhunë ndaj burrit të saj, ky i fundit strehohet te vëllau i tij në Rahovec

Gruaja ushtron dhunë ndaj burrit të saj, ky i fundit strehohet te vëllau i tij në Rahovec

Kronika e Zezë
Ministri i Mbrojtjes në Rahovec, pritet ndërhyrja e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes në Rahovec, pritet ndërhyrja e FSK-së

Komunat
Vërshimet në Rahovec, Latifi: Ende nuk dihet vlera e dëmeve –  së bashku me ekipin e FSK-së po punojmë në hapjen e rrugëve

Vërshimet në Rahovec, Latifi: Ende nuk dihet vlera e dëmeve – së bashku me ekipin e FSK-së po punojmë në hapjen e rrugëve

Jehona Hulaj
Reshjet në vend, ministri Krasniqi me kryetarët e komunave të prekura nga vërshimet dalin në terren

Reshjet në vend, ministri Krasniqi me kryetarët e komunave të prekura nga vërshimet dalin në terren

Kosovë
​Latifi: Qeveria t’i jep fund lojës me sindikata

​Latifi: Qeveria t’i jep fund lojës me sindikata

Kosovë
Drejtori në Komunën e Rahovecit lë punën për të shkuar në Gjermani

Drejtori në Komunën e Rahovecit lë punën për të shkuar në Gjermani

Kosovë
Vdes 42 vjeçari nga Rahoveci, që u godit nga rrufeja ditë më parë

Vdes 42 vjeçari nga Rahoveci, që u godit nga rrufeja ditë më parë

Kronika e Zezë
Gjykimi për vrasjen dhe djegien e vëllaut, ekspertët tregojnë se a ishin funksionale armët që i kanë ekzaminuar

Gjykimi për vrasjen dhe djegien e vëllaut, ekspertët tregojnë se a ishin funksionale armët që i kanë ekzaminuar

Drejtësi
Përplasje në Kuvendin e Rahovecit, kryetari Latifi e largon nga foltorja kryesuesin Kafexhiu

Përplasje në Kuvendin e Rahovecit, kryetari Latifi e largon nga foltorja kryesuesin Kafexhiu

Kosovë
Sekuestrohen mbi 4 mijë e 600 litra vaj pa dokumentacion në Rahovec

Sekuestrohen mbi 4 mijë e 600 litra vaj pa dokumentacion në Rahovec

Ekonomi
Pesë raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Pesë raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Kronika e Zezë
Mbi 75% të votave merr Smajl Latifi në Rahovec, pas numërimit të gjysmës së votave

Mbi 75% të votave merr Smajl Latifi në Rahovec, pas numërimit të gjysmës së votave

Komunat
Procesi zgjedhor në Rahovec po kalon pa probleme

Procesi zgjedhor në Rahovec po kalon pa probleme

Kosovë
KEDS vendos rrjetin e ri në Polluzhë të Rahovecit

KEDS vendos rrjetin e ri në Polluzhë të Rahovecit

Energjetika
Si po funksionon bujqësia e kontraktuar në Kosovë?

Si po funksionon bujqësia e kontraktuar në Kosovë?

Bujqësi
Smajl Latifi sërish kandidat për kryetar të Rahovecit

Smajl Latifi sërish kandidat për kryetar të Rahovecit

Kosovë
​Komuna e Rahovecit shënon sot Ditën e Çlirimit

​Komuna e Rahovecit shënon sot Ditën e Çlirimit

Kosovë
Pas vizitës në disa biznese, Haradinaj: Për ekonominë tonë ka shpresë

Pas vizitës në disa biznese, Haradinaj: Për ekonominë tonë ka shpresë

Biznes
​Smajl Latifi sërish do të jetë kandidat i AAK-së për kryetar të Rahovecit

​Smajl Latifi sërish do të jetë kandidat i AAK-së për kryetar të Rahovecit

Kosovë
Komuna e Rahovecit përkrahë bujqit që derdhën qumështin në shenjë proteste

Komuna e Rahovecit përkrahë bujqit që derdhën qumështin në shenjë proteste

Kosovë
Smajl Latifi: 24 persona në Rahovec kanë vdekur shkaku i infektimit me COVID-19

Smajl Latifi: 24 persona në Rahovec kanë vdekur shkaku i infektimit me COVID-19

Kosovë
Vdes një 33 vjeçar nga Rahoveci, i infektuar me COVID-19

Vdes një 33 vjeçar nga Rahoveci, i infektuar me COVID-19

Kosovë