LAJMI I FUNDIT:

KB Prishtina

897 Artikuj

Duele interesante në xhiron e 23-të të Superligës së Kosovës në basketboll

Duele interesante në xhiron e 23-të të Superligës së Kosovës në basketboll

Super Liga
Trepça dhe Prishtina takohen në finalen – të gjitha fituesit e Kupës së Kosovës

Trepça dhe Prishtina takohen në finalen – të gjitha fituesit e Kupës së Kosovës

Super Liga
Prishtina fiton superndeshjen dramatike ndaj Yllit, kalon në finale

Prishtina fiton superndeshjen dramatike ndaj Yllit, kalon në finale

Super Liga
Ylli mposht Ponten dhe iu bashkohet skuadrave gjysmëfinaliste

Ylli mposht Ponten dhe iu bashkohet skuadrave gjysmëfinaliste

Basketboll
Prishtina mposht Bashkimin, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Prishtina mposht Bashkimin, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Super Liga
Derbi në Karagaçi i takon Pejës

Derbi në Karagaçi i takon Pejës

Basketboll
Xhiro e 22-të në Superligë, derbi mes Pejës dhe Prishtinës

Xhiro e 22-të në Superligë, derbi mes Pejës dhe Prishtinës

Superliga
Sigal Prishtina regjistron fitore ndaj Ponte Prizrenit

Sigal Prishtina regjistron fitore ndaj Ponte Prizrenit

Super Liga
Duele interesante në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Duele interesante në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Fitore e thellë e Sigal Prishtinës në udhëtim te Rahoveci

Fitore e thellë e Sigal Prishtinës në udhëtim te Rahoveci

Super Liga
Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së 20-të në Superligë

Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së 20-të në Superligë

Super Liga
Sigal Prishtina humb nga TalTech

Sigal Prishtina humb nga TalTech

Basketboll
Sigal Prishtina mposht ekipin Siauliai në Estoni

Sigal Prishtina mposht ekipin Siauliai në Estoni

Basketboll
Prishtina në formë të lartë, mund edhe Bashkimin

Prishtina në formë të lartë, mund edhe Bashkimin

Super Liga
Peja pret Trepçën, java e 19-të me super ndeshje në elitën e basketbollit kosovar

Peja pret Trepçën, java e 19-të me super ndeshje në elitën e basketbollit kosovar

Super Liga
Prishtina i jep leksion Trepçës në ndeshjen që u mbyll me palestrën e zbrazur

Prishtina i jep leksion Trepçës në ndeshjen që u mbyll me palestrën e zbrazur

Super Liga
Basketbolli nuk gjen qetësi: Ndërpritet ndeshja Trepça –Prishtina, tifozët vendas hedhën gjësende dhe ofenduan në kor

Basketbolli nuk gjen qetësi: Ndërpritet ndeshja Trepça –Prishtina, tifozët vendas hedhën gjësende dhe ofenduan në kor

Super Liga
Super përballje në xhiron e 18-të, Trepça pret Prishtinën në ‘Minatori’

Super përballje në xhiron e 18-të, Trepça pret Prishtinën në ‘Minatori’

Super Liga
Zyrtare: Prishtina përforcohet me fundorin amerikan Deondre Parks

Zyrtare: Prishtina përforcohet me fundorin amerikan Deondre Parks

Super Liga
Prishtina fiton bindshëm ndaj Pejës

Prishtina fiton bindshëm ndaj Pejës

Super Liga
Derbi mes rivalëve të vjetër në ndeshjet e mbetura të javës së 11 dhe 15 në basketboll

Derbi mes rivalëve të vjetër në ndeshjet e mbetura të javës së 11 dhe 15 në basketboll

Super Liga
Sigal Prishtina triumfon ndaj Vëllaznimit

Sigal Prishtina triumfon ndaj Vëllaznimit

Super Liga
Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Super Liga
Ylli mposht Prishtinën, fitorja e 10-të radhazi për kampionin

Ylli mposht Prishtinën, fitorja e 10-të radhazi për kampionin

Super Liga