Peja triumfon në derbin dramatik ndaj Prishtinës

Në një ndeshje mjaft interesante dhe me kthesa në rezultat, Peja ka triumfuar në kryeqytet ndaj Sigal Prishtinës me shifrat 66:69 (19:25, 21:11, 17:21, 9:12), në javën e 20-të të Prince Caffe Superligës.

Kampionët e Kosovës e nisën ndeshjen më mirë me një seri prej 0:7, duke ngritur epërsinë në 11:20, derisa çerekun e parë e fituan 19:25. Por, në periudhën e dytë pranë rezultatit 27:33, prishtinasit me një seri fantastike prej 13:0 përmbysin shifrat në 40:33, kurse pjesa e parë përfundoi 40:36.

Bardhekaltrit vazhduan me lojë të mirë dhe ngritën epërsinë në 50:41, por verdhezinjtë nuk u dorëzuan, duke u rikthyer dhe rezultati pas 30 minutash ishte 57:57. Dhjetë minutat e fundit ishin vendimtare, ku kësaj radhe kampionët e Kosovës u shkëputën në 58:65, derisa përkundër përpjekjeve të vendasve triumfuan 66:69.

Te vendasit u dalluan Shaheed Davis me 17 pikë e katër kërcime dhe Dante Clark me 16 pikë e tetë kërcime, kurse te mysafirët më i miri ishte Larry Thomas me 24 pikë e tetë kërcime dhe Justin Davis me tetë pikë e 20 kërcime.

Sigal Prishtina mbetet në vendin e tretë me 13 fitore e shtatë humbje, kurse Peja e dyta me 15 pikë e pesë kërcime. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit