LAJMI I FUNDIT:

KB Prishtina

974 Artikuj

Gjithçka që ndodhi në edicionin 2023/24 në Superligën e basketbollit: Kampioni, skuadra e larguar dhe ajo e inkuadruar në elitë

Gjithçka që ndodhi në edicionin 2023/24 në Superligën e basketbollit: Kampioni, skuadra e larguar dhe ajo e inkuadruar në elitë

Super Liga
Trepça ia bën Prishtinës 3-0, Minatorët kalojnë në finalen e madhe

Trepça ia bën Prishtinës 3-0, Minatorët kalojnë në finalen e madhe

Super Liga
Eksese pas ndeshjes Prishtina-Trepça, tifozët vendas lënduan një zyrtar policor

Eksese pas ndeshjes Prishtina-Trepça, tifozët vendas lënduan një zyrtar policor

Super Liga
Prishtina lëshon në fund fitoren nga duart, Trepça tregon karakter

Prishtina lëshon në fund fitoren nga duart, Trepça tregon karakter

Super Liga
Në mesjavë zhvillohen përballjet e dyta

Në mesjavë zhvillohen përballjet e dyta

Super Liga
Trepça fiton përballjen e parë ndaj Prishtinës, vendosi çereku i tretë

Trepça fiton përballjen e parë ndaj Prishtinës, vendosi çereku i tretë

Super Liga
Prishtina mposht Vëllaznimin dhe kalon në gjysmëfinale

Prishtina mposht Vëllaznimin dhe kalon në gjysmëfinale

Super Liga
KB Prishtina fiton Ligën Ballkanike për herë të tretë – mposht ekipin nga Qipro

KB Prishtina fiton Ligën Ballkanike për herë të tretë – mposht ekipin nga Qipro

Basketboll
Sigal Prishtina sot luan finalen e Ligës Ballkanike

Sigal Prishtina sot luan finalen e Ligës Ballkanike

Super Liga
Prishtina kalon në finale të Ligës Ballkanike, fiton me lehtësi ndaj KK Lovcen

Prishtina kalon në finale të Ligës Ballkanike, fiton me lehtësi ndaj KK Lovcen

Basketboll
Vëllaznimi mposht Prishtinën dhe barazon serinë çerekfinale

Vëllaznimi mposht Prishtinën dhe barazon serinë çerekfinale

Super Liga
Prishtina mposht Vëllaznimin në çerekfinalen e parë

Prishtina mposht Vëllaznimin në çerekfinalen e parë

Superliga
Zhvillohen dy ndeshjet e para çerekfinale, sot fillon ‘Play-Off-i në Superligën e Kosovës në basketboll

Zhvillohen dy ndeshjet e para çerekfinale, sot fillon ‘Play-Off-i në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Fillon ‘Play-Off’-i në Superligën e Kosovës, zhvillohen dy ndeshje çerekfinale

Fillon ‘Play-Off’-i në Superligën e Kosovës, zhvillohen dy ndeshje çerekfinale

Super Liga
Prishtina fiton dramën ndaj Pejës në Ligën Ballkanike, siguron vendin e parë në grup

Prishtina fiton dramën ndaj Pejës në Ligën Ballkanike, siguron vendin e parë në grup

Basketboll
Vëllaznimi mposht Prishtinën pas lojës së mirë në pjesën e parë

Vëllaznimi mposht Prishtinën pas lojës së mirë në pjesën e parë

Super Liga
Trepça fiton derbin ndaj rivalit të vjetër Prishtinës dhe kualifikohet në finale të Ligës Unike

Trepça fiton derbin ndaj rivalit të vjetër Prishtinës dhe kualifikohet në finale të Ligës Unike

Basketboll
Sigal Prishtina fiton në fund ndaj Besëlidhjës dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Sigal Prishtina fiton në fund ndaj Besëlidhjës dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Liga Unike
Vlora është qyteti mikpritës i Final 8 Liga Unike Lajthiza për meshkuj

Vlora është qyteti mikpritës i Final 8 Liga Unike Lajthiza për meshkuj

Super Liga
Sigal Prishtina triumfon ndaj Pejës në derbin e Prince Caffe Superligës

Sigal Prishtina triumfon ndaj Pejës në derbin e Prince Caffe Superligës

Basketboll
Bashkimi triumfon në derbi ndaj Prishtinës

Bashkimi triumfon në derbi ndaj Prishtinës

Super Liga
Xhiro e 26-të luhet në mesjavë, përballje interesante në Superligë

Xhiro e 26-të luhet në mesjavë, përballje interesante në Superligë

Super Liga
Sfida interesante në xhiron e 25-të, vëmendja në Karagaçi

Sfida interesante në xhiron e 25-të, vëmendja në Karagaçi

Super Liga
Zyrtare: Prishtina ndanë rrugët me trajnerin kroat

Zyrtare: Prishtina ndanë rrugët me trajnerin kroat

Super Liga